Blog Arama (yoga)

Meditasyon ve Yoga İle İlgili Kitaplar

Yoga, meditasyon veya farkındalık gibi konuları öğrenebileceğiniz, kendinizi geliştirebileceğiniz ve tüm bunları yaparken aynı anda çok da keyif alabileceğiniz kitaplar önermek istiyoruz sizlere...

DEVAMINI OKU
Ashtanga Açılış ve Kapanış Mantraları

Ashtanga yogaya başlamadan önce ve bitirdikten sonra mantralar söylenir. Mantranın kelime anlamını, açılış ve kapanış mantrasını ve de bunların anlamlarını yazımızda bulabilirsiniz. Keyifli okumalar!

DEVAMINI OKU
Benim Yogam: Mindfulness Yoga

İnsan, yaşamında aldığı kararlar ve bu kararlar sonucu hareket geçerek hayatını değiştirebilir. Mindfulness yogaya dair birçok bilgiyi bu yazımızda bulabilirsiniz. Keyifli okumalar!

DEVAMINI OKU
Meditasyon ve Deneyimler

Meditasyon tekniklerinin aslında hayatımızın bir parçası olduğunu ve günlük yaşantımızda karşılaştığımız durumların benzeri olduğunu bilerek meditasyon yapmak, istediğimiz ve arzuladığımız huzura bizi daha rahat ulaştıracaktır. "Kendini bilme" yolculuğunuzu daha verimli ve anlamlı getirebilirsiniz.

DEVAMINI OKU
Yoga’nın Tarihçesi ve 8 Basamağı

Yoga, zihin, beden ve ruhun bütünlüğünü sağlamak ve sağlığını korumak için bulunmuş bir bilim, felsefe dalı, bir öğretidir.

DEVAMINI OKU
Yin Yoga Nedir? Neden Yapmalıyız?

Yin Yoga, orijinal Hatha Yoga geleneğinin bir parçası olup Çin kökenli Taoist çalışmaların ve Batı biliminin etkilerinin harmanlanarak ortaya koyulduğu bir yoga biçimidir.

DEVAMINI OKU
Yoga Hakkında Merak Ettikleriniz

Yoga nedir?, neden yogaya başlamalıyım?, illaki felsefesini öğrenmek zorunda mıyım?, kendi kendime öğrenebilirmiyim?, yoganın zayıflatıcı etkisi var mı? sorularına gelin beraber bakalım.

DEVAMINI OKU
Yoga Yolunda – Temel Amacı ve Yararları Nedir?

Milattan binlerce yıl önce ortaya çıkmış olan yoga’nın yıllar içerisinde bir bilim ve felsefe olduğu kabul edilmiştir.

DEVAMINI OKU
Korona Günlerinde Neden Yoga Yapmalıyız?

Belirsizlikler çığ gibi büyürken dünyanın önde gelen okullarından Harvard Üniversitesi, tüm öğrencilerini bu ölümcül virüsle savaşmak için her gün yoga yapmaya çağırdı. Peki ama neden?

DEVAMINI OKU
“Yapamayacağın Hiçbir Şey Yok” Tao Porchon-Lynch

Bugün sizlere 6 yıl önce İnternette TEDx etkinliklerini izlerken karşıma çıkan ve hayata olan bakış açısı, tutkusu, azmi ve kalbinin tüm güzelliği ile muhteşem bir kişiden bahsedeceğim.

DEVAMINI OKU
Adım Adım Yoga

Merhaba herkese, sizlere bu yazımda yoganın hayatıma nasıl girdiğini ve neleri mümkün kıldığından bahsedeceğim.

DEVAMINI OKU