Anda mısın?

Ders Programı

Bu dersin bu hafta programı bulunmuyor.

Anda mısın?

— Sena Şar

Bu yazıyı, bir nedenden dikkatini çektiği için okuyor olabilirsin. Peki şu anda gerçekten ne düşünüyorsun? Bu anda mısın, yoksa geçmiş ya da gelecekte başka bir yerde mi?

30.00 TL
Anda mısın?
Ders Açıklaması

Bu yazıyı, bir nedenden dikkatini çektiği için okuyor olabilirsin. Peki şu anda gerçekten ne düşünüyorsun? Bu anda mısın, yoksa geçmiş ya da gelecekte başka bir yerde mi?

Günümüzün o kadar büyük bir kısmını sorumluluklarımızı yerine getirmek için bulunduğumuz anın farkında olmadan geçiriyoruz ki, yavaşlayıp kendimize zaman yaratmayı, zihnimize dinlenme fırsatını tanımayı sıklıkla unutuyoruz. Bilinçli farkındalık (mindfulness) meditasyonlarıyla zihnine hak ettiği alanı açmaya hazır mısın?

Mevcut anı açık, nazik ve yargısızca gözlemleyerek şimdi ve burada kalmak anlamına gelen mindfulness, düzenli pratik edildiği zaman duyguları düzenler, stresi azaltır, dikkati arttırır ve duygularımızı, duyumlarımızı, hatta kendimizi her şeyimizle, şefkatle kucaklamayı öğretir. Eğer sen de yoğun bir tempoda yaşadığın için kendine hiç zaman ayıramamaktan, düşüncelere çok saplanıp kalmaktan, stresten ve dikkat dağınıklığından şikayetçiysen, "anda mısın?" serisi ile başlangıç seviyesi mindfulness meditasyonlarını deneyebilirsin.

Eğitmen

Sena Şar

Bilkent Üniversitesi Mütercim Tercümanlık mezunu Sena, tam zamanlı olarak iletişim alanında çalışırken yoğun iş temposunun getirdiği stresle başa çıkmanın yollarını aradığı sırada meditasyonla tanıştı. Bundan kısa bir süre sonra Mindfulness pratikleri ve araştırmalarına olan ilgisi arttı. Kişisel gelişim için girdiği bu yolda, pratiklerin üzerindeki olumlu etkilerini fark etmesinin ardından, Mindfulness çalışmaları ilgi alanından öteye geçerek yaşam tarzının bir parçası haline geldi. 

Dış uyaranların ve buna bağlı stresin giderek arttığı günümüzde, kendi uzmanlık alanıyla Mindfulness pratiklerini bir araya getirerek, Mindfulness’ın daha çok kişi tarafından öğrenilmesini ve uygulanmasını sağlamak amacıyla bu alanda profesyonel uygulayıcı olmaya karar verdi. 

8 haftalık Mindfulness Temelli Stres Azaltma programını Doç. Dr. Zümra Atalay eğitiminde tamamlayan Sena;  Dr. David Cornwell, Zeynep Aksoy ve Banu Çeçen’in Advayta Breathing Mind Mindfulness Eğitmenliği ve Yaşam Koçluğu Programı kapsamında pratik ve çalışmalarını sürdürürken hem Türkçe hem İngilizce olarak Mindfulness Eğitmenliği ve ICF Akrediteli Mindfulness Temelli Yaşam Koçluğu yapmaktadır. 

- Devamını Göster -

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.