Esneklik Araştırma Workshop

Ders Programı

Bu dersin bu hafta programı bulunmuyor.

Esneklik Araştırma Workshop

— Mehtap Yıldız

Her seviyede katılımcıya uygun olan dersimizde, temel hedefimiz esnekliğin geliştirilmesidir.

55.00 TL
Esneklik Araştırma Workshop
Ders Açıklaması

Bu dersler hafta hafta değişen temalar etrafında temelde esneklik araştırması üzerine kuruldu. Bu anlayışla her seviyede katılımcıya esnekliğinin gelişmesinde alan açmayı hedefliyorum. Kendi bedenim kolayla esneyebilen bir beden değil, yıllarca etrafında dolaştığım sistemlerden ziyade öğrendiğim ve birleştirdiğim tekniklerle ilerlediğimde esnekliğimin derinleştiğini farkettim, bunu paylaşmaya niyet etmiştim, şimdi Yogaila’nın davetiyle bunu birlikte geliştirelim istiyorum. 

Eğitmen

Mehtap Yıldız

2013 yılından bugüne yoga yaşamıma yön veriyor.

Hayatıma yoga girdikten 6 ay kadar sonra ilk eğitimimi almaya karar verdim. Peşi sıra yıllar içinde pek çok hoca ile çalışma şansım oldu. Yoga ile haşır neşir olunca insan daimi bir öğrenci olduğunu, öğrenmenin, değişmenin, dönüşmenin “yaşamak” olduğunu iyice anlıyor. Kendini eğitmek bir yolculuk, ve süreç işin ta kendisi.

Yoga kendime dair sürekli devam eden öğrenmelerin ışığında otantik halime; en başta bedenimin içinde nasıl hareket etmek istediğim, nasıl bir ihtiyacım olduğu, bende o anda ne olduğu ve buna nasıl bir alan açabilirim sorularıyla, yaklaşmamı sağlıyor. Yoganın sağladığı kişisel bir arama, yaklaşma, ilişkilenme, merak etme, alan açma, ifade etme yolculuğu var. Herkes için farklı gelişiyor.

Bugüne kadar gelen yolculuğum ve aldığım eğitimler yogaya dair anlayışımı şimdiki haline evriltti. Şimdi amacım herkes için otantik haline  yakınlaşabilen bir alan açabilmek. Kişinin kendisine merakla, yargısız, açık, şefkatle yaklaşarak o anda olana alan açmasını, kendini görerek, ifade ederek içerden dışarıya özgürleşmesine hizmet etmek istiyorum. 

Bu amaçla Kendi Evinde Yoga programını oluşturdum. Program benim gelişimimle paralel olarak gelişiyor. Bugün geldiği noktada katılımcılara kendine yakınlaşma temelinde, değişen ihtiyaçları gözetme, kendiyle yargısız şefkatli bir alanda varolma, uyumlanma, olduğu gibi olabilme haliyle kendi başlarına yoga yapmayı öğretiyorum. Özgür, otantik bir anlayışa hizmet ediyorum. 

Cihangir Yoga da grup dersleri veriyorum. Hatha Yoga ve Yoga Terapi özel, grup ve birebir dersler veriyorum. 

Yolculuğum süresince çok değerli pek çok hocayla çalıştım, yoga dışında aile dizimi de ilgilendiğim konular arasında. Eğitim yaşamım boyunca devam edecek.

Zeynep Aksoy, David Cornwell, Chris Chavez, Banu Çadırcı, Naz Şarman, Mey Elbi, Çetin Çetintaş, Leslie Kaminoff, Rumen Anand Yankulov, Svagito Liebermaster gibi pek çok değerli hoca ile çalıştım. Zeynep Aksoy, Mey Elbi, Naz Sarman, Banu Çadırcı hocalarımın eğitimlerinde, bazılarında birden fazla kez asistanlık yaptım. 

- Devamını Göster -

Değerlendirmeler

5.0

14 Yorum
5
5 yıldız
14
4
4 yıldız
0
3
3 yıldız
0
2
2 yıldız
0
1
1 yıldız
0
 1. Aslı E**** Aslı E****

  Ders bitiminde kuş kadar hafif hissettim. İleri derece esnemek muhteşem

 2. Türkan K****** Türkan K******

  Online olmasına rağmen hocanın sıcak yaklaşımı sayesinde sanki yanınızda gibi ders yapabilmek çok keyifliydi.

 3. ELİF BANU G****** ELİF BANU G******

  esnek olduğumu düşünüp aslında hiç esnek olmadığımı anladığım bir ders oldu. İnsan kendi bedeni ile bir kez daha tanışıyor. hocamızın anlatımı çok net ve açıklayıcıydı. ekrana bakmadan rahatlıkla dersi sürdürebildim. Teşekkür ederim. tekrar görüşmek üzere.

 4. Neslihan Neslihan

  Müthiş bir dersti iç bacak yoğunlukta tüm bacak çalıştık çok teşekkürler

 5. Mine S********** Mine S**********

  Çok faydalı ve öğretici geçti.Çok tşkler

 6. İrem G**** İrem G****

  Ders harikaydı. Hocanın samimi tavrı ve tecrubelı yaklasımıyla cok verımlı bır ders gecırdım. Haftaya gorusmek uzere.:)

 7. Nalan D****** Nalan D******

  Ders cok güzeldi. Hocamız cok iyi yönlendirip, püf noktalarını veriyor pozların tşkler

 8. Rukiye G********* Rukiye G*********

  Çok güzeldi tşk ederim

 9. Birant K************** Birant K**************

  Çok güzel bi o kadar da esnetici bir deneyimdi

 10. Betül K****** Betül K******

  Çok güzeldi, eksik olduğumuz bir konuda farkındalığımız gelişti, teşekkürler müthiş enerjili Mehtap hoca! :)

 11. GULSAH T**** GULSAH T****

  aciklamasi ile bircok konuyu netlestiren ve kucuk tuyolar ile pratikte kolaylik ve poza dogru girmeyi saglayan ders anlatimi ile cok guzel bir ders olsu! tesekkurler emegin icin mehtapcim

 12. Gökçen İ*********** Gökçen İ***********

  Çok keyifli bir ders oldu.

 13. Denise M**** Denise M****

  Esnekliğimin tekrar artması için dersi almaya başladım, hocamız bu konuda çok iyi, herkes ile tek tek ilgileniyor ve yönerge ve açıklamaları çok anlaşılır. Çok güzel bir dersti :)

 14. Gonca K****** Gonca K******

  Arka bacakları aşırı kapalı biri olarak bu ders farkındalığımı ve tekniğimi geliştirmem için bana çok faydalı oldu. 'Neden daha fazla esneyemiyorum' sorumun cevabını buldum :)Mehtap Hoca'nın detaylı anlatımıyla ve bilgisiyle de günümün 1 saati dolu dolu geçti. Çok teşekkür ederim.