Farkındalık Meditasyonu

Ders Programı

Rezervasyon Yap

Farkındalık Meditasyonu

— Elif Yurdakul

Stres peşimizi bırakmıyor değil mi? Evde, işte, sokakta, ilişkilerimizde.. her yerde. Davranışlarımızı, düşüncelerimizi, duygu durumumuzu, hatta zamanla kişiliğimizi değiştiriyor. Stresin beynimizde, sinir sistemimizde ve bedenimizdeki olumsuz etkilerine karşı kullanabileceğimiz bir ilaç var: Meditasyon.

40.00 TL
Farkındalık Meditasyonu
Ders Açıklaması

Birçok farklı araştırmada elde edilen sonuçlar meditasyonun sadece zihinsel değil, bedensel iyileşmede de oldukça etkili olduğunu kanıtladı. Sinirbilim uzmanları, düzenli meditasyon yapmanın beyindeki olumlu etkilerini ortaya çıkarmaya devam ediyor. 

Bu ders kapsamında, odaklı dikkat ve farkındalık temelli meditasyon pratikleri uyguluyoruz ve her derse, meditasyon çalışmasını destekleyen nefes egzersizleri ile başlıyoruz. Derslere düzenli katılım, meditasyon disiplini oluşturmanıza ve teknikleri öğrenmenize, stres ve kaygı ile başa çıkabilmenize yardımcı olabilir. 

Eğitmen

Elif Yurdakul
Dr.

1979 yılında Ankara’da doğdu. İş hayatına özel sektörde, kurumsal satış ve pazarlama pozisyonları ile başladı ve 2002-2012 yılları arasında geçici yapı mimarisi alanında uzman olan Parlak Fikirler Tasarım Tanıtım Çözümleri’nde iş geliştirme ve pazarlamadan sorumlu ortak olarak birçok ulusal ve uluslararası projeye imza attı. 2013 yılında, Marmara Üniversitesi’nde, Pazarlama ve Üretim Yönetimi alanında kurumsal yenilikçi itibar konulu tezi ile doktora derecesini alarak akademik hayata geçiş yaptı. 2014-2019 yılları arasında İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin stratejik planlama koordinatörlüğünü yürüttü. Halen İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde öğretim üyesi ve Havacılık Yönetimi bölüm başkanıdır.  

2013 yılında katıldığı Uluslararası Travma Çalışmaları eğitimi ile başlayan psikoloji ve well-being merakı nedeniyle, BİLGİ’de Örgütsel Psikoloji yüksek lisansını tamamladı. Türkiye ve Nepal’de aldığı yoga, meditasyon, nefes ve beden çalışmaları eğitimleri ile sertifikalı yoga ve meditasyon eğitmeni ve mindfulness koçu oldu. 2019 yılında aldığı TRE – Trauma Release Exersices eğitimi ile bedenden stres ve travma enerjisini boşaltma egzersizleri uygulayıcısı oldu. 

Tüm deneyimlerini birleştirerek oluşturduğu, zihinsel ve bedensel pratikler içeren, farkındalık temelli stres ve kaygı yönetimi eğitimini farklı meslek grupları, stresin zihinsel ve fiziksel etkilerini hisseden yetişkinler ve öğrencilerle, bireysel ve grup çalışmalarında uygulama ve çalışmaların sonunda önemli oranda artan zihinsel ve bedensel farkındalık, azalan stres ve kaygı, azalan ağrı ve artan iyi hissetme halini ölçümleme fırsatı buldu.

Çalışma alanları örgütsel psikoloji, mindfulness temelli stres ve kaygı yönetimi (MBSR), bedenle stres yönetimi (TRE), beden-zihin pratikleri, öz-farkındalık, psikolojik dayanıklılık ve esneklik geliştirmedir. Bu alanlarda eğitimler ve atölye çalışmaları düzenliyor, öz-farkındalığın ve mindfulness temelli yaklaşımların yayılması amacıyla danışmanlık ve seminerler veriyor.

- Devamını Göster -

Değerlendirmeler

5.0

24 Yorum
5
5 yıldız
24
4
4 yıldız
0
3
3 yıldız
0
2
2 yıldız
0
1
1 yıldız
0
 1. Gaye Ç******* Gaye Ç*******

  Süper bir ders...

 2. Melike B*** Melike B***

  Çok huzurluydu :) Teşekkürler :)

 3. Hatice Y***** Hatice Y*****

  Muhtesem enerjiyle gune merhaba demek...

 4. İrem G**** İrem G****

  Kapalabattiyle baslayan, meditasyonla devam eden harika bir pratikti. Grupla meditasyon yapmaktan oldukça keyif alıyorum. Elif hocama cok tesekkurler:)

 5. Gaye Ç******* Gaye Ç*******

  Mükemmel bir ders, Mutlaka denemelisiniz...

 6. Ümmahan T****** Ümmahan T******

  Elif Hocama çokkk teşekkürler....Her zamanki gibi huzur verici ve farkındalık uyandırıcı bir meditasyon oldu...

 7. Tunahan Tolga Y***** Tunahan Tolga Y*****

  Çok verimli ve güzel bir ders geçirdim. Çok teşekkürler!

 8. Hatice Y***** Hatice Y*****

  Sabahin enerjisiyle cok guzel bir dersti...tesekurler.

 9. Ümmahan T****** Ümmahan T******

  Her zaman ilaç gibi iyi geliyor. Sakinlik ve anda kalmak için muhteşem. Kendimi yeniden keşfetmeme yardımcı oluyor. Teşekkür ederim Elif Hocam. İyi ki varsınız ve iyi ki derslerinize katılma şansım oldu...

 10. Gaye Ç******* Gaye Ç*******

  Müthiş rahatlatıcıydı.

 11. Ozlem Y***** Ozlem Y*****

  Meditasyonun etkisiyle girdigim alandan hiç çıkmak istemedim. Bu nedenle kapatınca yarim saat kadar da ben devam ettim. Çok iyi geldi. Iyi ki varsın elif hocam. Işığınla enerjinle beslenmek çok guzel

 12. Zeynep Seda U*** Zeynep Seda U***

  Çok keyifli bir pratikti. Bu kısa sürede yaptığım pratik ile kendim için harika bir şey yaptığımı düşünüyorum. Çok teşekkürler.

 13. Sinecan D**** Sinecan D****

  Güzel bir deneyim oldu, teşekkür ederim ☺️

 14. Senem D** Senem D**

  Bütün bir vücudumu bu kadar sakinlikle taramamıştım. Başında zorlandığım sonunda kuş gibi hafiflediğimi hissettiğim bu kıymetli deneyim için teşekkürler Sevgili Elif

 15. Ozlem Y***** Ozlem Y*****

  Elif hocam ve dingin enerjisi beni sarmaladı içine aldı. Huzur denizinin içine aldı. Çok iyi geldi. Iyi ki varsın elif hocam. Hep isilda.

 16. Tuğçe E***** Tuğçe E*****

  Beden taraması yapmak çok farklı ve faydalı geldi.
  Teşekkür ederim

 17. Belma G** Belma G**

  Çok keyifli ve sakinleştirici bir dersti