Free Friday Yoga Flow

Ders Programı

Rezervasyon Yap

Free Friday Yoga Flow

— Arzu Koyutürk

Tüm haftanın iş telaşını, yorgunluğunu, koşuşturmacasını Cuma akşamı gelince, dışarı çıkarak üzerinden atmak isteyenler için bir değişiklik olarak, “Free Friday Yoga” dersinde matta buluşalım.

25.00 TL
Free Friday Yoga Flow
Ders Açıklaması

Güneşe selam serilerinin canlandırıcı etkisini dersimize rehber alarak, hem enerjimizi yenileyen hem de zihni dinginleştiren yoga pozları ile çeşitlendireceğimiz bu derse gelirken yapman gereken tek şey; maillerini sessize almak.

Pozlar için varyasyon verileceği için ders, yogaya yeni başlayanlar için uygundur.

Eğitmen

Arzu Koyutürk

2017’nin sonlarına doğru Arzu’nun aklına, nereden geldiğini hala bilmediği bir sebepten ötürü yogaya başlamak düştü. Yoga nedir, bir yoga dersinde neler yapılır, neden yoga yapılır hiç bilmemesine rağmen, kalbine doğmuştu yogaya başlama fikri. İşe gittiği bir gün metroda yoga konulu yazılar okuyarak, aşağı bakan köpek pozunu ilk defa orada gördü. Ertesi gün yere serdiği bir havlunun üzerinde, yazıda gördüğü aşağı bakan köpek pozunu ve birkaç pozu daha denedi. Kayan ayaklarına, çabuk yorulan bileklerine ve nefes nefese haline rağmen kalbi hala bu işten vazgeçmemişti. Arayı hiç açmadan ilk defa bir stüdyo dersine girdiğinde anladı ki, kalbi artık onunla buluşmak istiyordu. Ve zihni. Ve nefesi. Ve ruhu. Hepsi bir uyum içinde ve bütün olmak istiyordu. O, yoga ile tanıştığında, yoga da ona uzun zamandır görüşmediği arkadaşını, yani kendisini tanıtmaya başladı. Böylece Arzu’nun yoga yolculuğu başladı.

2019 senesinde yogayı ve yoga felsefesini hayatına daha fazla almak niyetiyle, Mey Elbi ile Mindfulness Temelli Vinyasa 200 TT eğitimini tamamladı.

Arzu, yoga matının yaşamdaki hallerimize ayna tuttuğuna inanıyor. Onun için yoga, bir yere varma gayesi olmayan keşif dolu bir yolculuk.

- Devamını Göster -

Değerlendirmeler

5.0

3 Yorum
5
5 yıldız
3
4
4 yıldız
0
3
3 yıldız
0
2
2 yıldız
0
1
1 yıldız
0
  1. Şeyda P**** Şeyda P****

    Arzu yogayı sevme sebebim olabilir. Çok keyifli, çok faydalı geçen 1 saatti. Teşekkür ederim :)

  2. Sevil G***** Sevil G*****

    Kendisi çok şirin ve içten bir hocamız ben çok seviyorum elimden gelse tüm derslerine katılmak isterim