Free Friday Yoga Flow

Ders Programı

Bu dersin bu hafta programı bulunmuyor.

Free Friday Yoga Flow

— Arzu Koyutürk

Tüm haftanın iş telaşını, yorgunluğunu, koşuşturmacasını Cuma akşamı gelince, dışarı çıkarak üzerinden atmak isteyenler için bir değişiklik olarak, “Free Friday Yoga” dersinde matta buluşalım.

45.00 TL
Free Friday Yoga Flow
Ders Açıklaması

Güneşe selam serilerinin canlandırıcı etkisini dersimize rehber alarak, hem enerjimizi yenileyen hem de zihni dinginleştiren yoga pozları ile çeşitlendireceğimiz bu derse gelirken yapman gereken tek şey; maillerini sessize almak.

Pozlar için varyasyon verileceği için ders, yogaya yeni başlayanlar için uygundur.

Eğitmen

Arzu Koyutürk

Arzu, Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Yaklaşık 6 sene uçuş hostesi olarak çalıştı. İşe devam ettiği, 2017’nin sonlarına doğru Arzu’nun aklına, nereden geldiğini hala bilmediği bir sebepten ötürü yogaya başlamak düştü. Yoga nedir, bir yoga dersinde neler yapılır, neden yoga yapılır hiç bilmemesine rağmen, kalbine doğmuştu yogaya başlama fikri. İlk defa bir stüdyo dersine girdiğinde anladı ki, yogaya başlama davetini ona kalbi göndermişti. O, yoga ile tanıştığında, yoga da ona uzun zamandır görüşmediği arkadaşını, yani kendisini tanıtmaya başladı. Böylece Arzu’nun yollara çıkmak üzerine kurulu hayatında, yeni bir yolculuk başladı.

2019 senesinde yogayı ve yoga felsefesini hayatına daha fazla almak niyetiyle, Mey Elbi ile ‘’Mindfulness Temelli Vinyasa 200 TT’’ eğitimini tamamladı. Bu eğitimi bitirdikten 1 sene sonra, giderek büyüyen yoga sevdasını başkalarıyla da paylaşabilmek niyetiyle kurumsal hayattaki işini bırakarak yoga eğitmenliğine adım attı. Müge Özkan ve Marcel Martin ile çalışarak ‘’30 saatlik Vinyasa Sekanslama’’ eğitimini tamamladı.  Özge Özvarol ile ‘’Hatha Yoga’’ ve Zeynep Aksoy ile ‘’Advayta Yoga Online Uzmanlaşma’’ programı üzerine çalışma şansı buldu.

Arzu, yoga matının yaşamdaki hallerimize ayna tuttuğuna inanıyor. Onun için yoga, bir yere varma gayesi olmayan keşif dolu bir yolculuk. 


Derslerinde adım adım ilerleyen bu yolculuğu betimlemesi için, ‘’Güneşe Selam’’ serisinin canlılık veren enerjisi içinde adım adım ilerleyen pozlar ile döngüsel bir pratik oluşturmayı ve matındaki yolculuğun keşfinde olan herkesi, an be an nefesiyle bağ kurmaya davet etmeyi seviyor.

- Devamını Göster -

Değerlendirmeler

5.0

8 Yorum
5
5 yıldız
8
4
4 yıldız
0
3
3 yıldız
0
2
2 yıldız
0
1
1 yıldız
0
 1. Ayşe Pelin K******* Ayşe Pelin K*******

  Arzu hanım öğrencisiyle çok ilgili biri enerjisi çok pozitif. Seviyoruz

 2. sema y**** sema y****

  Arzu içten bir şekilde sizinle ilgilenen ve yoganın önemli ayrıntılarını aktarmayı atlamayan bir yardımcı. Günümüzü güzelleştirdiği için teşekkür ederim :)

 3. Ebru Özlem A********* Ebru Özlem A*********

  Yogayı tanımama ve yogaya farklı bir bakış açısı ile bakmamı sağlayan çok güzel bir insan.

 4. Şeyda P**** Şeyda P****

  Arzu yogayı sevme sebebim olabilir. Çok keyifli, çok faydalı geçen 1 saatti. Teşekkür ederim :)

 5. Sevil G***** Sevil G*****

  Kendisi çok şirin ve içten bir hocamız ben çok seviyorum elimden gelse tüm derslerine katılmak isterim