Freedom Vinyasa Yoga

Ders Programı

Bu dersin bu hafta programı bulunmuyor.

Freedom Vinyasa Yoga

— Zeynep Seda Uslu

Vinyasa yoga nefesin an be an değişen duyumlarının farkındalığı ile pozlar arasında akışları içeren bir yoga tarzıdır.

45.00 TL
Freedom Vinyasa Yoga
Ders Açıklaması

Freedom Vinyasa tarzı yoganın amacı ise her beden için farklı bir ‘yapma halinin’ olasılıklarını ortaya çıkarmaktır. Her beden yapısının ve kişiliğin tek ve özel oluşuna saygı içerir. Bedeni poza sokmak yerine pozu bedene yerleştirmeyi araştırır. Harekette zenginlik, özgürlük, zerafet, akışkanlık, yaratıcılık, merak, keşif ve ‘tekrar olmadan tekrar’ Freedom Vinyasa Yoga’nın konularıdır.

Vinyasa yoga nefes ile farklı hızlarda uygulanabilen akışlar içerir. Bu nedenle vestibüler sistemi (denge), propriyoseptif ve interoseptif duyumları, nöromüsküler sistemi uyarır. Aynı zamanda posturel kasları uyandırır, meditatif bir zihin yaratır ve öğrencinin araştırarak kendi bedeninin sorumluluğunu almasını destekler.

Hareket pratiğimizde hedef değil, süreç odaklı bir yaklaşım sergileyerek onu  bir amaç değil, kendimizle olan ilişkimizi dönüştürmekte bir araç olarak kullanmaya başlayabiliyoruz.

Eğitmen

Zeynep Seda Uslu

2002 yılında Zeynep Aksoy’un DVD’sini alarak ilk kez tanıştığı yoga, 2017 yılındaki düzenli meditasyon pratikleriyle birlikte Seda'nın hayatında yer buldu. 20 yılı profesyonel olmak üzere, 25 yıl süren voleybol kariyerinin son zamanlarında çok faydasını gördü. Bu dönemde çalışma fırsatı yakaladığı yoga eğitmenleri sayesinde pratiğinde derinleşme fırsatı yakaladı. 

Yoga ve meditasyonun eğitimci eğitimlerini almak için ilk gittiği isim yine Zeynep Aksoy ve Advayta Yoga oldu. Tamamlamış olduğu 200 saatlik Advayta Temel Yoga Uzmanlığı eğitiminde Zeynep Aksoy'un yanı sıra Yeliz Altınışık ve David Cornwell ile de çalışma fırsatı yakaladı. Mindfulness temelli, her bireyin beden yapısının ve kişiliğinin öznelliğine saygı duyan ve alan tutan yaklaşımla bir eğitim aldı.

Meditasyon pratiklerinin sporculuğuna olan katkılarını özellikle performans, konsantrasyon ve sakatlık dönüşü olarak deneyimledi. Bu alanda profesyonel uygulayıcı olmak isteyen Seda, Breathing Mind’dan ICF akrediteli Mindfulness Koçluğu eğitimi aldı. David Cornwell ile mindfulness pratiklerinde düzenli olarak derinleşme fırsatı yakaladı. Aynı zamanda 8 Haftalık Mindfulness Programı’nı da uygulamaya başladı. 

Advayta Bomonti’de yeni uzman olarak ders vermeye devam eden Seda, Mindfulness Koçu olmasının yanısıra Bütünsel Beslenme Sağlık Koçu ve Fonksiyonel Tıp Sağlık Koçu’dur.

www.zeynepsedauslu.com

- Devamını Göster -

Değerlendirmeler

5.0

110 Yorum
5
5 yıldız
107
4
4 yıldız
3
3
3 yıldız
0
2
2 yıldız
0
1
1 yıldız
0
 1. Elif I******** Elif I********

  Zeynep Hoca verdiğim aranın ardından ilaç gibi soft bir başlangıçla, huzurlu kavrayan yaklaşımıyla, telaşlı ruhumu sarmaladı

 2. Burcu B**** Burcu B****

  Bugün biraz daha derinlesebildigimi farkettim.
  Teşekkür ederim.

 3. Melike B*** Melike B***

  Özgün, keyifli ve yumuşacıktı :) Teşekkürler :)

 4. Burcu B**** Burcu B****

  Vinyasa; en sevdiğim derslerden.... Benim için çok etkili bir güçlendirici, yaptıkça daha çok esnekliğimi arttırıyor ve kendime getiriyor.

 5. Nilifer S***** Nilifer S*****

  Dersten önce çok yorgundum iptal etmeyi düşündüm ama iyiki etmemişim çok şey kaçırırmışım:) çok çok çok iyi..

 6. Selen K************ Selen K************

  Her zaman ki gibi çok akıcı ve çok keyifliydi. Teşekkürler Seda Hocam

 7. Semi Nur E****** Semi Nur E******

  en verimli dakikalarımı geçirdiğim derslerden biri :)

 8. Semi Nur E****** Semi Nur E******

  kendinize ayırabileceğiniz en verimli 50 dakika :)

 9. Burcu B**** Burcu B****

  Esnekliğimin arttığını, kendimi daha rahatlamış hissettigimi farkettim
  Teşekkür ederim

 10. Burcu B**** Burcu B****

  Zaman zaman zorlansamda bugun akşam girdiğim ders bedenime çok iyi geldi ☀️✨
  Teşekkür ederim

 11. Gülşen B***** Gülşen B*****

  Haeika bi deratii

 12. Berrin K*** Berrin K***

  Çok teşekkürler.Güzel bir dersti.Emeğinize sağlık.

 13. Ozlem E**** Ozlem E****

  Mükemmeldi bol enerjili çok güzel bir dersti.teşekkür ederim

 14. Nimet Ö*** Nimet Ö***

  yoga yaparken sabah insani olmama ragmen Zeynep hoca ile aksam yogasi mesai sonrasi yapilacak en güzel şey :)

 15. Fatma Ç**** Fatma Ç****

  Seda Hoca doğallığı, profesyonelliği, sakin ve huzurlu yapısıyla bize de huzur veriyor, onunla yoga ve meditasyon yapmak müthiş bir deneyim! İyi ki seni tanıdık Seda...

 16. Burcu B**** Burcu B****

  Çok teşekkür ederim.
  Vinyasa Freedom anda akışta nefesle beraber

 17. Neslihan K******* Neslihan K*******

  Başlangıç seviyesinde yin ve vinyasa yoga denemekte olan bir öğrenci olarak, Zeynep hocanın hem teskin eden hem de cesaret veren yönlendirmeleriyle bir saatin nasıl geçtiğini anlamadım diyebilirim :) bu güzel ders için çok teşekkürler

 18. Meri A**** Meri A****

  Çok keyifli bir dersti:)

 19. Burcu B**** Burcu B****

  Bu ders tam bana göre, Zeynep Seda hoca ile birlikte daha keyifli.
  Çok teşekkür ederim

 20. Fatma Y**** Fatma Y****

  Zeynep Seda Hoca'yla her ders harika bir deneyim.

 21. Semiha D**** Semiha D****

  Enerji muhtesem keyifli bir ders

 22. Meri A**** Meri A****

  Seda hoca sayesinde pazartesi ve carsambayi yogasiz dusunemiyoruz artik:)

 23. Seda K***** Seda K*****

  Çok iyi hissettirdi. İş stresinden sonra çok iyi geldi

 24. Fatma Ç**** Fatma Ç****

  Yogayı en keyifle, en iyi enerjiyle ve en yüksek konsantrasyonla yaptıran kişi Zeynep Seda Hoca'ya, bize sağladığı bu eşsiz deneyim için sonsuz teşekkürler...

 25. Fatma Ç**** Fatma Ç****

  Zeynep Seda Hoca' nın yaptırdığı vinyasa yoga hem bedenen hem ruhen çok iyi hissettiriyor. Bu paylaşım için sonsuz teşekkürler...

 26. Nina A Nina A

  Bence biri bir isi yapmayi azmettiyse teorigini oturup okur,ogrenir, ezberler. Bunu bircogumuz yapabilir. Fakat onu daha iyi yapan faktor bu teorik bilgileri pratige en iyi sekilde uygulayabilme becerisidir. Ozellikle insan ile birebir calisilan her bransta bu teorik bilgiyi “uygulayabilmek” farkli bir beceridir. Seda Hoca’nin ilk dersine onyargili basladim cunku yogaya uygun olmadigimi dusundum. Fakat tam da bashettigim beceriden oturu ilk kendim icin “deneme” dersimden sonra Seda Hoca’nin ardisik 27dersine katildim. “Bu harekette flexorunde gerilme hissedeceksin; kalcan dusmek isteyecek ama izin verme; basini omuzlarinin arasina gomme” tarzinda kucuk kucuk tatli uyarilar ile yaptiginiz hareketin bilincinde olmanizi sagliyor. Boylelikle vucudunuzun farkindaligina vararak hata yapiyor iseniz onu duzeltmenizi sagliyor. Komik gelebilir fakat benim gibi yeni baslayanlar “hareketi yapacagim, dengemi koruyacagim” diye odaklanmaktan bazen kendini kasip nefesini tutabiliyor. Tam o esnada Seda Hoca’nin “nefesini rahat birak” demesiyle farkindaliginizi durtuyor ve kendinizi nefesinizi tutarken buluyorsunuz. Cunku her dersinde “vucudunun rahat oldugu, caninin acimadigi yerde dur” diyerek dersi huzurulu ve keyifli yapmanizi sagliyor. Bu tarz kucuk uyarilar ve cumleler ile Seda Hoca’nin teorik bilgiden cok daha fazlasi oldugunu farkedebilirsiniz. Tesekkur ederim.

 27. Halil Ö** Halil Ö**

  Bedeni ve ruhu gevşetmek için oldukça iyi bir akışı var dersin. Teşekkürler Yogaila ve Seda

 28. Nimet Ö*** Nimet Ö***

  Çok keyifli bir dersti, teşekkür ederim :)

 29. Seda K***** Seda K*****

  Mesai sonrası müthiş bir yenilenme oldu. Teşekkürler

 30. Seniz A******* Seniz A*******

  Bu derse ilk kez katıldım. Çok memnun kaldım. Hocanın yönlendirmeleri harika, hangi pozisyonda hangi hisleri yaşayabiliriz, zorlanırsak nerede durmalıyız; tüm olasılıkları, tüm ayrıntıları aktarıyor. Öğrencilerle tek tek ilgileniyor. Ben yapabileceğimi düşünmemiştim ama hepsini yapabildim. Çok başarılı. Tavsiye ederim.

 31. ZÜHAL Y******* ZÜHAL Y*******

  Ders çok keyifliydi. Ancak ağrılarım olduğu için etkin katılım sağlayamadım. Buna rağmen ders sonrası rahatlama yaşadım. Seda Hocama teşekkler...

 32. Aslı L***** Aslı L*****

  Pratiğe yeni başlayanlar için gayet iyi
  Bnm için çok minnoştu:))

 33. Semi Nur E****** Semi Nur E******

  her zaman olduğu gibi mükemmel bir dersti

 34. andac a*** andac a***

  seda hoca bir sabır küpü..defalarca kopan internetime ragmen destegini kesmedi ve dersin içinde tutmaya calıstı kendısıne tesekkur edıyorum

 35. Burcu B**** Burcu B****

  Tecrübeli bir eğitmenle pratik yapmak önceki iki güne nazaran daha farklıydı, daha aktif, daha yoğun, aynı zamanda etik, bir eğitmenle olmak ayrıca mutlu etti.
  Ben sporcunun zeki çevik ve aynı zamanda ahlaklı olanını severim.
  NAMASTE

 36. ZÜHAL Y******* ZÜHAL Y*******

  Kendi sınırlarımı zorladığım bir ders oldu. Bu anlamda ilerleme kaydettiğimi görmek beni sevindiriyor. Seda Hocama da kucak dolusu teşekkür ediyorum.

 37. Esin U*** Esin U***

  Dersin başından itibaren anda kalmanın ve bedenime odaklanmanın keyfini çıkardım. Sondaki nefes çalışması ve meditasyon o kadar iyi geldi ki, savasana yerine meditasyonda kalmaya devam edeceğim hiç aklıma gelmezdi :) Teşekkür ederim Seda Hocam, iyi ki buradasınız.

 38. Rabia U*** Rabia U***

  Bugun sabah ve aksam yogaila ya 2.ders katilimimiz olmasi bu yasakli gunlerde ayricalik oldu .Cokta iyi geldi.Tesekkurler.

 39. İrem G**** İrem G****

  Harika bir dersti. Haftaya guzel bir baslangıc yaptık. Guzel ders ıcın cok tesekkurler:)

 40. Fatma Y**** Fatma Y****

  Zeynep Seda Hoca, hareketler arasında sağladığı, uyum, denge, akış ve en önemlisi ifade tarzıyla bizi tamamen yoga anına çekebiliyor ve mükemmel bir deneyim yaşatıyor.

 41. Meri A**** Meri A****

  Bugun ki ders ayri bir guzel keyifliydi asla sıkıldım demiyoruz tesekkürler Seda Hocam:)

 42. Nina A Nina A

  40' olan dersler 60' yapildi ama o süre farkıni farketmiyorusnuz, üstüne daha da keyifleniyorsunuz. Seda Hoca'nin anlatımını cok begeniyorum. Güzel, net anlatımı ile ders epey akıcı oldugundan epey keyifli ve etkili geciyor. "bu pozisyonda vucudunuz bunu yapmak isteyecektir ama kalcanizin düşmesine , vücüdunuzun veya dizininin yana kaymasina izin vermeyin" gibi aciklamalarla tam da yapmakta oldugum hatayi hemen düzeltmemi sağlıyor. Yuz kaslarini sıkmak gibi bazen farkina varmadan yaptigimiz harektler esnasinda kucuk kucuk hatirlatmalariyla farkindaligimizi tetikleyerek yaptigimiz hareketi her defasinda daha da keyifli yapmamizi sagliyor. Seda Hoca'nin emegine saglik. Tesekkur ederim

 43. Meri A**** Meri A****

  Her zamanki gibi cok keyifliydi:)

 44. Ecem K********** Ecem K**********

  Vinyasa en sevdigim akışlardan birisi.. seda ile bütünleşince çok keyifli oluyor!
  Sonunda kare nefes çalışması da yaptık. O da en sevdiğim nefeslerden birisi oldu sayesinde. Enerjisi için Seda’ya çok teşekkür ediyorum.

 45. Ada K***** Ada K*****

  Zeynep hoca ile yoga çok keyifli...
  Pamuk gibi oldum :)
  Nefes çalışması da çok iyiydi.
  Teşekkürler

 46. İclal ayşe K********* İclal ayşe K*********

  Çok hoştu, biraz olsun terlemek çok iyi geldi. Nefes ve meditasyon da çok iyiydi. Teşekkürler.

 47. Merve G**** Merve G****

  Yine çok güzel, akıcı ve kendi içimize döndürtmeyi başardığı bir ders yaptı Zeynep hoca.Emeğine, sesine, enerjisine sağlık...

 48. Dilan B***** Dilan B*****

  Akış çok keyifliydi ve hocanın her seviyeye göre hareket yönlendirmeleri çok başarılıydı teşekkürler :)

 49. Sena S** Sena S**

  Yönlendirmeleri çok net ve anlaşılırdı, ayrıca Seda'nın enerjisini çok seviyorum! Teşekkür ederim.

 50. gülece g**** gülece g****

  çok güzel ve epey dinamik bir dersti. nefes çalışmalarını çok sevdim

 51. Merve G**** Merve G****

  Akışların çok güzel olduğu, sürenin nasıl geçtiğini anlamadığım bir ders oldu. Ufak bir nefes çalışması da dersi zenginleştirdi. Teşekkür ederiz Zeynep Hoca :)

 52. Yasemin K**** Yasemin K****

  Bu haftaki dersin akisi cok daha yogun ve oldukca da keyifliydi, cok tesekkurler!

 53. ZÜHAL Y******* ZÜHAL Y*******

  Ders çok güzel geçti. Ders süresinin uzamasının da dersin akışına katkı sağladığını düşünüyorum. Seda Hocama çok teşekkür ederim. Emeklerine sağlık. iyi ki varsınız.

 54. Yasemin K**** Yasemin K****

  Her zamanki gibi cok rahatlaticiydi, tesekkurler! :)

 55. Fulden U*** Fulden U***

  Herkese tavsiye ediyorum.Özellikle egitmenin derste vücudu zorlamadan dinleyerek yaptirmasina ve butun alternatifleri gosterip herkesin kendi seviyesine gore yaptirmasi ve nefes egzersizi harikaydi

 56. Ayşe B*********** Ayşe B***********

  Mükemmeldi! Çok teşekkür ediyorum

 57. Meri A**** Meri A****

  Her ders farklı sıkılmadan dersin sonu nasıl geldi anlamıyorsunuz yüne cok keyifliydi:)

 58. Yasemin K****** Yasemin K******

  Gayet güzel bir dersti. Teşekkürler :)

 59. ZÜHAL Y******* ZÜHAL Y*******

  Seda Hocam ile beberaber 3. dersimizi gerçekleştirdik. Ders çok keyifli geçtiği için nasıl geçtiğini anlayamıyorum. Ders sonrasında da rahtalama hissediyorum. Eklemlerimde ve kaslarımda oluşan gerginliğin rahatladığını hissediyorum.
  Bir sonraki dersi hevesle bekliyorum.

 60. ZÜHAL Y******* ZÜHAL Y*******

  Uzun sürdir yoga yapmadığım için bir korku ile derse başladım. Ancak ders o kadar keyifli geçti ki bittiğinde kendimi çok iyi hissettim. Bu süreçte bize bu olanağı verdiğiniz için Seda Hocama ve sizlere teşekkür ederim.

 61. ZÜHAL Y******* ZÜHAL Y*******

  Uzun sürdir yoga yapmadığım için bir korku ile derse başladım. Ancak ders o kadar keyifli geçti ki bittiğinde kendimi çok iyi hissettim. Bu süreçte bize bu olanağı verdiğiniz için Seda Hocama ve sizlere teşekkür ederim.

 62. Fatma Ç**** Fatma Ç****

  Zeynep hoca her zamanki gibi harikaydınız.. Ses tonunuz, ifade tarzınız, yaptırdığınız hareketler, sakin, huzurlu haliniz bize de tamamen geçiyor, sonsuz teşekkürler...

 63. Yasemin K**** Yasemin K****

  Uzun zamandir yapmadığım yogaya seda hocayla tekrar bir başlangıç yaptim ve sayesinde bunun ne kadar iyi hissettirdiğini hatirladim :) herkesle tek tek ilgilenmesi ve seviyenize gore hareketleri modifiye etmesi gercekten cok guzeldi. Dinlendirici ve naif ses tonu da bonusu.. :)

 64. Simge A*** Simge A***

  Seda Hoca’nın güzel enerjisinin müdavimi olduk. Her zamanki gibi çok keyifli bir dersti. Teşekkür ederiz.

 65. andac a*** andac a***

  dersin akışı ve etkinligi oldukca yüksek.seda aldıgı egitimlerin hakkını veriyor.sakin yetenekli ve fayda odaklı bir ders oldu..

 66. Duru Ç**** Duru Ç****

  Zeynep Hoca'yla her ders birbirinden güzel, sizinle yoga harika bir deneyim, teşekkürler..

 67. Lale B******** Lale B********

  Bir kaçtır katılıyorum Seda’nın kurslarına ve kendimi sesiyle çok huzurlu hissettiğimi farkettim. Derslerinden inanılmaz keyif alıyorum ve çok verimliydi. Gerçekten tebrik ederim. Çok başarılı. Tekrar teşekkürler

 68. ECE M**** ECE M****

  Harika bir dersti, teşekkürler!

 69. Elif I******** Elif I********

  Zeynep Hoca'nın yönlendirmelerini ve enerjisini sevdim. Bu siteye katıldığımdan bu güne farklı derslerde benzer sekansların varyasyonlarıyla karşılaştım. Zeynep Hoca da benzer bir yol ile başladı fakat daha esnemelerle geliştirerek dersi tamamladı. Keyifli geçti, emeği için teşekkür ederim.

 70. Güldeniz Ö** Güldeniz Ö**

  Çok dinamik,akıcı,keyif veren bir ders oldu. Çok teşekkür ederiz. Bir sonrakini sabırsızlıkla bekliyorum

 71. Merve T**** Merve T****

  Dersin sonunda kendımı cok dinç ve rahatlamış hissettim.Yoga hakkında cok bılgıye sahıp olmamama ragmen,Zeynep hocanın anlasılır anlatımıyla hiç sıkıntı yaşamadım..Güzel enerjisi için teşekkürler.

 72. Alper H****** Alper H******

  Muhtesem

 73. Merve G**** Merve G****

  Dersin akışı çok güzeldi.Anlatımı çok netti, çoğu pozda ekrana bakma ihtiyacı bile duymadım. Zeynep hoca güleryüzüyle ve pozitif enerjisiyle dersi daha da keyifli hale getirdi. Sadece dersin süresi kısa geldi biraz daha uzun olabilir.

 74. Mert Y******** Mert Y********

  Ders gerçekten güzel ve yoğundu. Yalnız son poz dışında yaklaşık 30 dakika biraz kısa, bu yerine genelde diğer eğitmenlerin yaptığı gibi pozları ders boyunca yapıp son pozu ardına bırakmak değerlendirmeye alınabilir.

 75. Sadi Yankı U*** Sadi Yankı U***

  Ders çok verimliydi, teşekkürler.

 76. Fatma Y**** Fatma Y****

  harikaydı, teşekkürler

 77. CEREN U*** CEREN U***

  Anlatım açık, ders akıcı bir şekilde devam ediyor. Çok keyifli bir dersti. Teşekkürler Zeynep :)

 78. Nina A Nina A

  Uzun zamandır yogadan uzak durdum çünkü gerektirdiği bedensel, zihinsel ve ruhsal bütünlüğü saglayamayacagimi dusundum. Deger verdigim bir arkadasimin önerisi ile Seda Hanim'in online derslerine katildim. Acikcasi Seda'nın 'bilinçli' sporcu geçmişini bildigimden dolayı bu öneriyi tereddutsuz uygulamaya gecirdim. Yogaya mesafeli bakan biri olarak, Seda'nin derslerinin yoga tabumu yikabildigini farkettim. Güler yüzü, pozitif enerjisi, ses tonu, konuşma zamanlaması ve tarzı gibi bir çok özelliğinin harmanlanmış olmasından kaynaklı oldugunu dusunuyorum. Evet benimkiler baby steps olabilir ama bu onyargimi yıkabilmek icin en mühim adimlardandi. Çok tessekur ederim.

 79. Rabia U*** Rabia U***

  Kesinlikle cok yararinin oldugu bildigim yogayi Seda yla deneyimlemek ayrı bir mutluluk verdi.Uygulama sonunda bedenimde rahatlama,zihnimde dinginlik hissetmis olarak ayrildim.Tesekkur ediyorum.

 80. Selin K****** Selin K******

  Dersin sonunda kendimi hem bedenen hem de ruhen çok rahatlamış ve hafiflemiş hissetim. Teşekkür ediyorum. :)

 81. Merve D****** Merve D******

  Zeynep Hocanın harika ses tonuyla çok keyifli bir pratikti

 82. Meri A**** Meri A****

  Seda Hoca yine bizi kocaman gülüsü ve pozitif enerjisiyle karsıladı.Hiç denemedim diyorsanız baslamanız için doğru adrestiniz.Sıkılmadan 40 dk boyunca cok güzel bir ders deneyimiydi.Çok tesekkürler!

 83. Meri A**** Meri A****

  Daha once hic yoga yapmamıs olmama ragmen,simple ve akıcı anlatım tarzıyla yogaya karşı bakıs açımı değiştirdiniz.Diğer dersleri iple cekiyorum cok tesekkurler!:)

 84. canan s******* canan s*******

  Bazı temel hareketler ile Seda hoş sedasıyla eşlik ederek vücudunuzun esnemesini sağlıyor. Ruhunuzu rahatlatıyor. Dersin sonunda şahane gevşemiş ve kendimi son derece dinç hissettim. Teşekkürler.