Hamile Yogası

Ders Programı

Rezervasyon Yap

Hamile Yogası

— Başak Polat

Anne adayının hamilelik sürecini daha rahat geçirmesini sağlayan, anneyi fiziksel, mental ve ruhsal olarak güçlendiren ve doğuma hazırlayan bir yoga tarzıdır.

55.00 TL
Hamile Yogası
Ders Açıklaması

Doktorunun önerileri doğrultusunda aksi bir durum söylenmediği sürece, 12. haftasını dolduran anne adayları katılabilirler.

Hamile yogasının amacı hamilelere uygun olan hareketlerle anneyi güvenli bir şekilde fiziksel açıdan güçlendirmek, ruhsal ve mental olarak bu sürecin rahat geçmesini sağlamak ve doğum sürecine hazırlamaktır.

Hamilelik sırasında oluşabilecek omuz, sırt, bel ağrılarını hafiftletmeye, krampları ve gerginlikleri azaltmaya yönelik  hareketler ve nefes çalışmaları içerir. Hamilelik sırasında görülebilen postür bozukluklarını azaltıcı etkisi vardır. Pelvik taban kasları üzerindeki farkındalığı artırması doğum sürecinde olumlu etkiler sağlar.

Dersler sırasında annenin bebeği ile kurduğu bağ onu doğuma götüren yoldaki en güzel rehberdir.

Eğitmen

Başak Polat

2011 yılında İstanbul Üniversitesi’nden fizyoterapist olarak mezun oldu. 2012 yılında yoga ile tanıştı. Yogaya ilk olarak ağrılarına şifa bulmak niyetiyle başlamışken katıldığı dersler hayatla ilgili sorduğu sorulara cevap bulmasını sağladıkça hayatında önemli bir yer edindi.

2018 yılında Cihangir Yoga’da Zeynep Uras, Naz Şarman, Barış İşcan ile uzmanlık eğitimine başladı. 2019 yılında 200 saatlik Cihangir Yoga’nın Temelleri eğitimini tamamladı. Fizyoterapist olarak master sürecinde çalıştığı pelvik taban, cinsel fonksiyon, kadın sağlığı alanlarına paralel olarak hamile yogası eğitimi almaya karar verdi. Cihangir Yoga’da Hamilelik Yogası Uzmanlaşma Eğitimi’ni Şaylan Yılmaz’dan aldı. Kadın bedenini daha iyi tanımasını sağlayan bu süreçte anne adayı ile empatik bir yaklaşım sunan bir eğitim aldı.

Nati Yogalife’da ders vermeye devam eden Başak, fizyoterapi ve kadın sağlığı alanında İstanbul Üniversitesi’nde doktora çalışmalarına devam etmektedir.

- Devamını Göster -

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.