Hatha Yoga

Ders Programı

Rezervasyon Yap

Hatha Yoga

— Deniz Doğutürk

Nefes çalışmaları (pranayama) ve meditasyonun asanalar ile buluştuğu her seviyeye uygun bir akış. Nefes farkındalığı ile ruh, beden ve zihni arındırıp içe dönmemiz kolaylaştıracak dingin bir ders.

25.00 TL
Hatha Yoga
Ders Açıklaması

Hayat nefestir, Nefes hayattır ilkesine dayanarak ilk önce doğru nefes alıp vermeyi tekrar hatırlayıp tüm hücrelerimizi ve enerji beden katmanlatımızı nefeslerle ve prana (yaşam enerjisi) ile besliyoruz. Yine nefeslerimiz aracılığı ile Zihin ve bedenimizi arındırmayı, dengelemeyi ve canlandırmayı deneyimliyoruz. 

Her seviyeye uygun asanalar nefeslerle birleşip bedenimizi, ruhumuzu ve zihnimizi dengeleyip, duruşların içindeki dinginlik halini kendi özümüzle buluşturacak.

Derin gevşeme ile kendimizi tamamen gevşetip bırakabilmeyi deneyimleyecrğiz.

Meditasyon çalışmaları ile özümüze doğru derin bir yolculuğa akacağız.

Eğitmen

Deniz Doğutürk

2010 yılında Alanya, Siddashram Yoga Merkezinde yoga ile ilk tanışmamda başladı yoga aşkım. Yaşar Üniversitesi ve daha sonra değerli hocalarım Adnan Çabuk ve Lourdes Çabuk ile Siddashram Yoga merkezindeki eğitimlerim sonrası 2013 yılında 13 yıl çalıştığım özel kurumdan ayrılarak bu muhteşem öğretiyi mümkün olduğunca çok kişiye yaymak için yoga dersleri vermeye başladım. Kendi öğrenciliğim hiç bitmediği için bir çok farklı eğitim ve seminerlerde bulundum.

 

Bunlardan bazıları : Matwork Pilates – Alper Bayraktar; Çocuk Yogası – Hara Yoga; Vinyasa ve Ellerle Yönlendirme – Mey Elbi, Yin Yoga – Berra Sertel; Atma Kriya Yoga – Bhakti Marga; Art of Living – Fahri Saraçoğlu; Nefes Teknikleri – Özdönüşüm; Hamak Yogası Uzmanlık – Hara Yoga; Vinyasa Akış – Nicole Ohme; Yoga Yardımcı Antrenörlük – HIS Federasyonu; Alfa Bioenerji - Kenan Boyraz.

 

Bugün hala hem öğretmeye hem de öğrenmeye devam ederken amacım mümkün oldukça çok kişiye dokunup fiziksel, ruhsal ve zihinsel şifa sağlayabilmek. namaskar

- Devamını Göster -

Değerlendirmeler

5.0

8 Yorum
5
5 yıldız
8
4
4 yıldız
0
3
3 yıldız
0
2
2 yıldız
0
1
1 yıldız
0
 1. cemile C**** cemile C****

  Bol şifalı güzel bir dersti. Fiziken ve ruhen iyi geldi

 2. Ezgi K*** Ezgi K***

  Hocanın sakin enerjisi hemen karşı tarafa geçiyor.
  Çok dingin, sakin yeteri kadar zorlayıcı bir dersti.
  Çok keyif aldım!
  Sevgiler.

 3. Meltem A****** Meltem A******

  Çok güzel bir dersti. Deniz hocama çok teşekkür ederim.

 4. Demet K*** Demet K***

  Hocamın dersine ilk kez katıldım.İlgisine teşekkür ederim.

 5. Ece I** Ece I**

  Çok keyifli bir dersti çok teşekkürler. Deniz hocanın yönlendirmeleriyle hiç farkındalığımı bozmadan, ekrana bakmak zorunda kalmadan, akıp giden bi ders oldu.

 6. Ayşe B*********** Ayşe B***********

  Çok ama çok beğendim