Her Seviye Yoga

Ders Programı

Rezervasyon Yap

Her Seviye Yoga

— Merve Zanagar

Bu derste yoganın sadece bedeni çalıştırmaktan ibaret olmadığını, aynı zamanda ruhla, zihinle ve duygularla kurulan güçlü bür iletişim olduğunu ve yoga asana pratiğinin işte tam da buna hizmet ettiğini bir kez daha hatırlayacağız.

45.00 TL
Her Seviye Yoga
Ders Açıklaması

Hatha Yoga türündeki dersimiz asanalar, pranayama çalışmaları (nefes egzersizleri) ve meditasyon içerir.

Her seviyeye uygundur.

Eğitmen

Merve Zanagar

1985 yılında İstanbul’da doğdum. Sporla ilk defa 5 yaşında başladığım yüzme kursuyla tanışıp, 15 yaşına kadar yüzmenin yanında tenis ve voleybol gibi spor dallarıyla da ilgilendim. İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nden mezun olduktan sonra eğitimime Yıldız Teknik Üniversitesi’nde MBA yüksek lisansıyla devam edip, kurumsal hayatta kendime bir yer edindim. Yaşamım boyunca benimle olan spor aşkı 2007 yılında pilates ve crossfit ile tanışmamla hayatımda olmaya devam etti. 2017 yılında ise sporla ilişkimi, artık uzmanlaştığım bu alan üzerinde daha temel ve detaylı bilgileri elde etmek amacıyla ileri düzey pilates eğitimini tamamlayarak ilerlettim. Hayatımın bir köşesinde her zaman olan yoga ise  benim için 2016 yılından itibaren daha aktif bir rol oynamaya başladı. 

Yogaya karşı içimde oluşan karşı konulamaz aşkı her geçen gün besleyip, 2019 yılında Advayta Yoga’da Zeynep Aksoy ile Temel Yoga Eğitmenlik eğitimimi tamamladım. Bunun yanı sıra anatomi, yoga, nefes, meditasyon, egzersiz, pilates ile ilgili bir çok eğitim ve workshoplarda bulundum. Kendi deneyimlerinden yola çıkarak, beni bu denli mutlu eden ve düşüncelerimi derinden değiştiren, dönüştüren yoga asana pratiğini ve yoga felsefesini, vermiş olduğum derslerde öğrencilerimle paylaşabilmek ve onlardaki faydasını görebilmek, yoganının bana kazandırdığı en büyük mutluluklardan biri! Bu nedenle öğrencilerime yoga pratiklerinde ve egzersizlerinde mindfullness temelli bedensel farkındalıklarını artırmalarına yönelik çalışmalar yaparken, bu farkındalıklarını kendi günlük yaşamlarında da kullanabilmelerini sağlayacak dersler düzenlemekteyim. 

Eğitimler:

  • 2016 - 21 Way Pilates Akademi  Kapsamlı Eğitmenlik Programı
  • 2018 -  Sian Marshall ile Hareket Alanını Genişletmede Pelvik Tabanın Gücü
  • 2018 -  Dr. Jacob Harden ile Ağrıyla Çalışmak ve Sakatlanmaları Önleyici Egzersizler
  • 2019 – Advayta Yoga, Zeynep Aksoy ile 200 saatlik Yoga Alliance onaylı Temel Yoga Uzmanlık Programı
  • 2019 – Fırat Tosun ile 30 saatlik Sekans Hazırlama ve Dilde Sadelik (YACEP)
  • 2019 – Derya Çakmak ile 30 Saatlik Sekans Hazırlama ve Ders Verme Becerilerini Geliştirme (YACEP)

Bunların dışında Onur Aksoy Kol Dengeleri atölyeleri, Fırat Tosun Ters Duruşlar atölyeleri gibi sayısız workshopa katıldım.

 

- Devamını Göster -

Değerlendirmeler

5.0

27 Yorum
5
5 yıldız
27
4
4 yıldız
0
3
3 yıldız
0
2
2 yıldız
0
1
1 yıldız
0
  1. Ayla S********* Ayla S*********

    Ders zorlayıcı değildi ve keyifli geçti.

  2. Duygu B******* Duygu B*******

    Merve Hocamla yaklaşık 10 dersi geride bıraktık ve ne kadar güçlendiğimi görebilmenizi isterdim! Herkesin seviyesine göre hareketleri belirleyip, kendi sınırlarımızı bulabilmemizi sağlayan dersler yapıyor. Aynı zamanda çok iyi bir gözlemci. Tebrik edip, teşekkürlerimi sunuyorum ve mutluluktan uçuyorum :)

  3. Ezgi G**** Ezgi G****

    Cok güzel bir dersti cok keyif aldim:) Merve hocamiz cok ilgili, herkesi cok iyi takip ediyor ve yonlendiriyor. Bir sonraki dersi sabırsızlıkla bekliyorum cok teşekkürler :)

  4. Duygu B******* Duygu B*******

    Hocamız gerçekten çok ilgili, ayrıca bilgisi ile de birçok hocadan farkını ortaya koyuyor. Yaklaşık 4 haftadır derslerini kaçırmadan takip ediyorum. Şimdiden vücudum kendini gözle görülür bir şekilde toparladı. Gayet memnun ve mutluyum :) Teşekkürler!

  5. Zeliha I***** Zeliha I*****

    Teşekkürler

  6. Şerife K****** Şerife K******

    Çok keyifli bir ders oldu.. Teşekkürler

  7. Nisanur A**** Nisanur A****

    Çok güzel ve rahat bir dersti. Çok ilgili ve konsantrasyonu çok iyi toparlayan bir ses tonuyla Merve hocama çok teşekkür ederim.

  8. Duygu B******* Duygu B*******

    Çok rahatlatıcı bir dersti. Online eğitimlerde hocaların yönlendirmesinin nasıl olacağını merak ediyordum açıkçası. Herkesle teker teker ilgilenen, güzel gözlem yapılan bir ders oldu. Çok memnun kaldım, yeni dersi merakla bekliyorum! teşekkürler! :)

  9. Melike Ü*** Melike Ü***

    İlk yoga eğitimim olmasına rağmen hem akıcı hem de çok öğretici bir ders oldu. Eğitmenimiz hareketlerimize dikkat ederek bizleri düzeltmemiz için uyardı bu çok öenmliydi. Sevecen, düzenli, pratik ve her seviyeye uygun bir dil kullanması ayrıca dersin motivasyonu açısından çok iyiydi. Tekrar dersine katılmayı dört gözle bekliyorum.