Hoş geldin Hafta sonu

Ders Programı

Bu dersin bu hafta programı bulunmuyor.

Hoş geldin Hafta sonu

— Rüveyde Derse

Her seviyeye uygun vinyasa dersimizde, nefes- hareket senkronizasyonu ile; merkezlenme, ısınma, ayaktaki pozlar, esneme ve dinlenme pozlarından oluşan bir akış yapacağız.

Hoş geldin Hafta sonu
Ders Açıklaması

Uykudan yeni uyanan bedeni yavaş yavaş uyandırıp ısıttıktan sonra, pozlar içinde nefeslere odaklanarak bedendeki duyumları izlemeyi, dinlemeyi, duymayı keşfedip pekiştireceğiz. Pratik sonunda bedendeki enerji kanallarının açılmasıyla hücrelere daha iyi oksijen taşınmış olacak. Daha zinde bir beden ve berrak bir zihin ile güne başlayacağız. 

Ders sırasında size destek veya yardımcı olması için, iki adet blok (yoksa kalın kitap), yoga kemeri (yoksa ince bir şal veya flar), orta kalınlıkta minder ve son dinlenme pozunda (savasana) dinlenirken üstünüzü örtmek için bir örtü yanınızda bulundurmanızı öneririz.

Eğitmen

Rüveyde Derse

2012 yılında bir spor salonunda yoga ile tanışmasının ardından hayatı boyunca her alanda yoga pratiğini uygulamaya niyet etti. Yoga pratiği ilerledikçe matın üzerindeki fiziksel ve zihinsel dönüşümün hayatına da yansıdığını fark etti. Bu farkındalık ile birlikte, pratiğini derinleştirmek, hissettiklerini, deneyimlerini kelimelerden daha ilerde bir yere taşımak dürtüsü ile 2019 yılında Cihangir Yoga’nın Temelleri 200 Saat eğitmenlik eğitimini Naz Şarman, Barış İşcan ve Zeyneb Uras’dan alarak tamamladı.

Farklı hocalardan beslenmeyi, farklı deneyimler, yorumlar, bakış açıları dinlemeyi sevdiği için ilham veren hocalarla birlikte çalışmaya devam ederek 2019 yılının son çeyreğinde Githa Satya Yoga’da Mey Elbi, Rana Ortan ve Başak Karslıoğlu önderliğinde staj programına başladı ve bu alandaki eğitimleri devam ediyor.

Rüveyde için yoga, özünü, yaşamı anlamak ve içselleştirmek için bir rehber. 

- Devamını Göster -

Değerlendirmeler

4.9

20 Yorum
5
5 yıldız
18
4
4 yıldız
2
3
3 yıldız
0
2
2 yıldız
0
1
1 yıldız
0
 1. Nimet Ö*** Nimet Ö***

  Ruveyde hocanin hareketlerimizi izleyerek duzeltmemiz icin yorum yapmasi cok faydali oldu tesekkur ederim :)

 2. Hulya A****** Hulya A******

  Asanaların tekniklerini hissederek yaptığım,kendimi gözlemliyebildiğim bir ders oldu...çok tesekkürlerimle

 3. Seda M**** Seda M****

  Yavaş ama güçlü bir akışla bedenimi uyandırmak çok iyi geldi, teşekkürler Rüveyde⚘

 4. Seda K***** Seda K*****

  Teknik aksaklıklar nedeniyle, hocamız çok çaba harcadı ancak dersi tamamlayamadı. Yine de olduğu kadar keyifli idi. Teşekkürler

 5. Saadet E**** Saadet E****

  Hafta sonuna güzel bir giriş oldu teşekkür ederim ☺️

 6. Halise Şeyma K*** Halise Şeyma K***

  Yogaila'daki ilk dersim olmasına rağmen Rüveyde hanımın sıcakkanlılığı ile güven duygum pekişti ve açıkçası ilk defa boyle bir platformda olmaktan dolayı mutlu oldum. Derste biraz zorlandım açıkçası, ama yavaş yavaş bedenim bu düzene alışacaktır diye ümit ediyorum. Benim için güzel bir başlangıçtı, Rüveyde hanıma teşekkür ederim :)

 7. Ayşin G**** Ayşin G****

  Sabah güne böyle başlamak H arika hissettirdi ve cok keyifliydi.
  Cok teşekkür ederim.

 8. Demet K*** Demet K***

  Eğitmenin özverili ve takipçi yaklaşımı hoşuma gitmekle beraber derste yer almak beni çok mutlu etti.Teşekkürler...

 9. AYSUN I**** AYSUN I****

  güzel bir ders oldu,tesekkürler

 10. Banu O****** Banu O******

  Hem kaslar hem ruh hali icin cok cok rahatlatici bir calismaydi. Dersten once cok gergindim, dersten sonra tamamen gevsemis ve sakinlesmistim. Gercekten cok tesekkur ederim.

 11. Ece M**** Ece M****

  Ruveyde yumusacik bir sabah akisi hazirlamisti. Nefes yonlendirmeleri, aralarda verdigi komutlariyla, 40 dk'ya sigan guzel bir pratik oldu.

 12. bulent z**** bulent z****

  Haftasonuna iyi bir başlangıç.

 13. Seda M**** Seda M****

  Güne böyle tatlı bir enerjiyle başlamak harika hissettirdi! Tekrar görüşmek dileğiyle :)

 14. Melike B*** Melike B***

  Çok keyifliydi, teşekkürler Rüveyde :)

 15. Ayşegül A***** Ayşegül A*****

  Dersine ilk kez katılmış olmama rağmen çok beğendim tam benlikti, yavaş, sindire sindire ama etkili. Çok teşekkür ederim