Kirpi ve Sergi Atölyesi

Ders Programı

Bu dersin bu hafta programı bulunmuyor.

Kirpi ve Sergi Atölyesi

— Evrim Demirbas

Okula yeni başlayacak olan Kirpimizin 5-8 yaş arasındaki çocuklarımıza interaktif şekilde okuduktan sonra yaratılıcılıklarına katkı sağlayacağımız bir etkiinle eğlendirici ve eğitici bir zaman geçiriyoruz.

Kirpi ve Sergi Atölyesi
Ders Açıklaması

Okula yeni başlayacak olan Kirpi’mizin başına küçük bir kaza gelir ve ellerini maalesef kullanamaz. Ormandaki okulunda açılacak olan sergiye katılmak için Kirpi’miz ellerini kullanmadan kendi yaratıcılığını kullanarak çözümler bulabilecek mi?

Masal anlatımından sonra yapılacak etkinlik için gerekli olan malzemeler;

  • Patates
  • Oynar göz, burun, ağız ya da keçeli kalem
  • Kürdan (10-15 adet)

Eğitmen

Evrim Demirbas

Evrim olarak hayatımda çocuklar ve enerjileri her daim yanımdaydı. Ancak yaşamımızda bazen yapmış olduğumuz seçimler bizi farklı yönlere sürüklese de dönüp dolaşıp yine de kendi özümüze dönüyoruz sanki. Benim hayalim hep çocuklar ile birlikte zaman geçirebileceğim öğretmenlikti ancak çok farklı bir seçim yaparak profesyonel iş hayatıma Makine Mühendisi olarak başlayıp 15 yıllık bir çalışma hayatı geçirdim. Sonrasında ise Rüzgar ve Kayra adında iki kız çocuğuna sahip oldum.

Onlarla birlikte zaman geçirirken ben onları büyüttüğüm gibi onlar da benim aslında tekrar büyümemi sağladılar ve gerçekten de hayatta asıl ne olmak istediğimi ve nasıl mutlu olduğumu hatırlattılar. Böylelikle İstanbul Üniversitesi Çocuk Gelişimi bölümüne giriş yaptım. Şu anda 2. Sınıf öğrencisi olarak öğrenimime devam etmekteyim. Belki de bu şekilde olması daha iyiydi. Çünkü kızlarım ile beraber yaşantılarım ve deneyimlerim ile okulumda okuduklarım daha anlamlı ve daha keyifli bir yolculuk oluyor benim için. Bunun yanı sıra Adnan Menderes Üniversitesi’nden Yaratıcı Drama ve Hikaye ve Masal Anlatıcılığı eğitimimi tamamladım.

Çocuklar ile birlikte kahramanlarımızın gizli dünyasına giriş yapıp onların yaşamlarını, duygularını keşfedeceğiz. Hem çok eğlenip hem de biraz empati yapıp düşüneceğiz… Siz de bizimle birlikte bu renkli dünyada gezintiye çıkmak isterseniz biz orada sizleri bekliyor olacağız…

- Devamını Göster -

Değerlendirmeler

4.5

2 Yorum
5
5 yıldız
1
4
4 yıldız
1
3
3 yıldız
0
2
2 yıldız
0
1
1 yıldız
0
  1. Ozgur C** Ozgur C**

    Harika bir dersti, Kızım hem çok eğlendi hem de çok eğitici bir dersti