Kök Çakra - 7 Çarşamba 7 Çakra serisinin ilk dersi

Ders Programı

Bu dersin bu hafta programı bulunmuyor.

Kök Çakra - 7 Çarşamba 7 Çakra serisinin ilk dersi

— Didem Kara

Anne karnından ölene kadar gelişimimizi ve dönüşümüzü sağlayan yaşam enerjisi üreten, yenileyen çakralardan Kök Çakra'nın biyo, pisiko, sosyal etkilerinin detaylı incelenmesi, Her Çarşamba yeni bir çakra buluşulan serinin ilk dersi.

50.00 TL
Kök Çakra - 7 Çarşamba 7 Çakra serisinin ilk dersi
Ders Açıklaması

Bedenimizin, ruhumuzun ve zihnimizin adeta rüzgar gülü olan çakralar , enerjinin sağlıklı akması için çok büyük öneme sahiptir.

Birbirinden bağımsız düşünülemeyecek olan çakra şifası, en temelde 7 adet çakra ile temsil edilir.

Bu derste Ben dediğimiz, bloke olduğunda değişim korkusu yaşadığımız, anne ile fazla stres ve güvensizlik deneyimlerimiz olan, fiziksel istismar, şiddet ortamına maruz kaldığımız, dağınık yaşam, dağınık zihin, öfke problemleri, yeme problemleri, sınır problemleri yaşadığımız, maddi sorunların tekrarladığı kök çakra'yı ele alıyoruz.

Serinin diğer derslerinde sırasıyla;

2) Hissediyorum dediğimiz, bloke olduğunda su nasıl boruda tıkanır akmak aynı onun gibi akışımızı kaybettiğimiz,duygularımzıın dışa vurumunu ,oluşumunu, duyguları ayırt etmeyi anlamlandıramadığımız, kendimize değer, öz değer, öz şefkat sorunu yaşadığımız, sevgi alığ-verme-eril-dişil enerji akışlarında, cinsel hayatta, cinsiyette sorunlar yaşadığımız ,tutku, sanatsal üretim, üretim, sanatsal duygu yoksunluğu çektiğimiz, ilham perimizi hayata karşı kaybettiğimizi söylediğimiz sakral çakra.

3) Yapıyorum dediğimiz, bloke olduğunda egosal sorunların arttığı, dönüşüme kendimizi kapattığımız, sindirim sorunları, yağlı karaciğer, pankreas merkezli sorunlar yaşadığımız, sürekli reddedilme korkusu ile yüzleşen hayat deneyimlerine sahip olduğumuz, enerjinin iyi ya da kötü depolandığı ve enerjimizi aşağımı yoksa yukarı mı yönlendireceğimizi belirleyen göbek çakrası.

4) Seviyorum dediğimiz, bloke olduğunda kalp problemleri, kronik bronşit, meme ağrısı, üst sırt ağrısı, astım, depresif kişilik yapısı ve ilişkilerde çözümsüz problemler, karşılıksız sevmede zorluk, herkesi hayatına birer engel olarak görmek, nefes darlığı ve uykusuzluk sorunları yaşadığımız, paranoyayı yoğun hissettiğimiz kalp çakrası.

5) İfade ediyorum dediğimiz, bloke olduğunda diş problemleri, tiroid problemleri, ses kısıklığı, cinsiyetine ait olmasan ses tonu (erkekte kadın, kadında erkek tonları) , eril, dişil enerji akışı ve ifadelerinde sorunlar, kronik bir boğaz ağrısı, başkalarıyla iletişim problemlerinin sık sık yaşanması, yaşamaya gücü yokmuş gibi hissetme, başkalarını üzmemek, kırmamak için konuşmamayı tercih etmek ve gizli öfke , pasif agresif tutumlar geliştirmek, kendimize karşı katı ve eleştirel dozun fazla olması  gibi sorunlar yaşadığımız boğaz çakrası.

6) Görüyorum dediğimiz, bloke olduğunda yoğun ve acı verici baş ağrıları migren, pasif agresif tutum ve öfke problemleri, işitme kaybı, bulanık görme, hormonal dengesizlikler, odaklanma problemleri, sezgilerini tamamen kaybetmiş gibi hissetmek ya da sezgilerine güvenememek, disiplin ve başarıdan korkmak, karışık durumları nasıl çözeceğimizi bilemediğimiz, unutkanlık gibi sorunlar yaşadığımız üçüncü göz çakrası.

7) Farkındayım dediğimiz, bloke olduğunda zihinsel istikrarın engellendiği, duyu merkezleriyle ilgili problemler yaşanılan, öğrenmeyi engelleyen, başkalarının deneyimlerinden faydalanmak istemeyen, yeni bilgilerin duygusal olarak, temel inançlarını etkileyeceğine inanan, bağnaz, her bilgi ile kafa karışıklığı artan, boşlukta hiddedişin arttığı, amacını kaybettiğini hisseden ve yalnızlık korkusunu fazlaca yaşadığımız tepe çakrası.

Eğitim serisinin İçeriği

  • 1.Çarşamba: Kök Çakra - Muladhara
  • 2. çarşamba :Sakral Çakra - Svadisthana
  • 3. Çarşamba: Göbek Çakrası - Manipura
  • 4.Çarşamba: Kalp Çakrası - Anahata
  • 5.Çarşamba: Boğaz Çakrası - Vishuddha
  • 6. Çarşamba: Üçüncü Göz Çakrası - Ajna
  • 7. Çarşamba: Tepe Çakrası - Sahasrara

Eğitmen

Didem Kara

Her şey 2004 senesinde, Sri Lanka'ya gittiği uçakta, türbülans sırasında geçirdiği kaza ile başladı. Darbeye bağlı olarak bel ve boyun bölgesinde 19 yaşında fıtıkları ve ağrılarının olması Ayurveda’nın fıtık konusunda iyileştirici tedavilerini deneyimlemesine sebep oldu.

Yoga ile 2005 senesinde Hindistan'da Iyeangar Yoga sayesinde tanıştı. Buradaki pratiklerine Tayland'ın Bangkok şehrinde ve Ko Samui Adası'nda katıldığı eğitimleri ekledi. Yoga eğitimi aldığı yıllarda Bangkok’ta tetik nokta ve derin bağ doku masajını öğrenmiş ve daha sonra bu masajları kendi tekniği ile yorumlamıştır. 

Bu dönemde restoratif şekilde yoganın kullanılabildiğini ve postür restorasyonu ile ilgili çalışmaların olduğunu da pratiğini geliştirmek için gittiği New York'ta katıldığı stüdyo çalışmaları sırasında kendi omurga sağlığı için deneyimleme şansı olmuştur. Hatha Yoga eğitmenlik sertifikasını Türkiye’de 2020 senesinde almıştır.

Omurga sağlığı ile böylelikle dolaylı olarak çalışmaya 2005 yılında başlamış, sağlık endüstrisinde çalıştığı yıllarda, çalışmalarını farklı bir alana kaydırmak istemiş ve 2013 yılı Mayıs ayında Denge Noktası Sağlık ve Eğitim Danışmanlığı'nı kurarak, enerjisine uygun şekilde yoluna devam etme kararı almıştır.

Kas iskelet sistemi, sinir sistemi ve sindirim sisteminin ayrılmaz bir bütün olduğunu bildiği için kişilerin beslenme alışkanlıklarını ihtiyaca göre belirlemek ve değiştirme becerisini geliştirmek amacıyla davranış bilimleri ile  motivasyonel görüşme dersleri içeren beslenme ve fonksiyonel egzersiz alanlarında eğitimler almıştır.

Postürü daha fonksiyonel kılmak ve kasları daha rahat hareket ettirebilmek amacıyla yapılan egzersiz ve rehabilitatif hareketlere masaj ile kupa uygulamasının da dahil edilmesi gerektiğine inandığı için, tetik nokta ve derin bağ doku masajı bilgisini postural restorasyon seanslarına ekleyerek bütünsel bir seans tasarlamıştır.

Beslenme danışmanlığı hizmetlerine ise farkındalık, öfke kontrolü, NLP, çakra eğitimi, motivasyonu koruam ve stres yönetimi eğitimlerini dahil ederek bireylere ve kurumlara beslenme menüsü dışı bir algı ile sorunun kökenini anlamaya yardımcı olabilecekleri, bütünsel şekilde yardımcı olmaktadır.

Didem Kara 2001 yılında nefes tutarak katıldığı sualtı sporlarına ,2015 yılından beri, lisanslı serbest dalış sporcusu olarak devam etmektedir.

- Devamını Göster -

Değerlendirmeler

5.0

1 Yorum
5
5 yıldız
1
4
4 yıldız
0
3
3 yıldız
0
2
2 yıldız
0
1
1 yıldız
0