Orta Seviye Vinyasa Yoga

Ders Programı

Bu dersin bu hafta programı bulunmuyor.

Orta Seviye Vinyasa Yoga

— Seda Mecit

Vinyasa Yoga, pozlarda uzun süreler kalmak yerine nefes ve hareketin senkronizasyonunu araştıran Hatha Yoga'nın bir stilidir.Hareketi nefes başlatır ve yine nefes bitirir; tıpkı yaşamda olduğu gibi.

45.00 TL
Orta Seviye Vinyasa Yoga
Ders Açıklaması

Vinyasa Yoga, pozlarda uzun süreler kalmak yerine nefes ve hareketin senkronizasyonunu araştıran Hatha Yoga'nın bir stilidir. Hareketi nefes başlatır ve yine nefes bitirir; tıpkı yaşamda olduğu gibi.

Yoga;  Sanskrit Dili'nde birleştirmek, bir araya getirmek anlamına gelen Yuj kelime kökünden türemiş bir sözcüktür. Biz de bu derste birlikte, günümüz şehir yaşamıyla fark etmeden kopuklaştığımız beden, zihin ve ruh bütünlüğünü araştırıyor olacağız.    

Ders başlangıç seviye olmadığından, katılmak isteyenlerin bir süredir yoga pratiği yapıyor olmasını tavsiye ediyorum.Ancak her birimizin anatomik yapısı,yolu,süreci ve emeği kendine özgü izler taşıdığı için özellikle bir süre biçmek bana pek uygun gelmiyor.Kendini orta seviye bir yoga pratiğine geçmeye hazır hisseden herkesi dersime bekliyorum. Görüşmek üzere!

Eğitmen

Seda Mecit

Okuduğu alanda bir çok farklı iş deneyiminden sonra, yaşamın içinde varolmak istediği alanın bunlar olmadığına karar kıldı ve halen ailesiyle birlikte işlettiği küçük bir restoran açtı. Bu sırada yogayla tanıştı. İlk dersinden çıktığında, bunun çok uzun bir yolculuk olacağının farkındaydı. Derinlerde bir yerlere değip dokunduğunu hissetti.

Ardından farklı stiller ve hocalarla tanışma ve çalışma fırsatı yakaladı. Bedende başlayan yolculuğu, tüm yaşamına sirayet ettiğinde bu öğretiyi başkalarıyla paylaşma isteği duydu. Bu amaçla, Mey Elbi ile Mindfullness & Vinyasa Temelli 200 Saatlik Yoga Uzmanlaşma Programını ve Herkes İçin Spor Federasyonu 1. Kademe Yoga Antrenörlüğü eğitimlerini tamamladı. Anatomi bilgisini ve her bedene kendi gerçeğinde hassasiyetle yaklaşma öğretisini derinleştirmek üzere Başak Karslıoğlu ile 35 Saatlik Hamile Yogası Uzmanlık Programı'nı tamamladı.

Mecit'in en temel hedefi; yaşamın içinde herdaim öğrenci olduğunu unutmadan öğrendiklerini aktarmaktır. 

- Devamını Göster -

Değerlendirmeler

5.0

2 Yorum
5
5 yıldız
2
4
4 yıldız
0
3
3 yıldız
0
2
2 yıldız
0
1
1 yıldız
0
  1. Özge A******** Özge A********

    Seda müthiş bir hoca

  2. Özge A******** Özge A********

    harika bir ders, baştan sona müthiş bir deneyimdi.