“Pes Etmek Yok“ Atölyesi

Ders Programı

Bu dersin bu hafta programı bulunmuyor.

“Pes Etmek Yok“ Atölyesi

— Evrim Demirbas

5-8 yaş grubu çocuklarımızla eğlendirici ve eğitici zaman geçirirken temamız sorumluluk bilinci.

“Pes Etmek Yok“ Atölyesi
Ders Açıklaması

Ela okula gidip gelmekten hiç mutlu değildir. Harfleri öğrenmek, okuma yazma çalışması yapmak onu çok mutsuz etmektedir. Bir gün evinin bahçesindeki elma ağacına tırmanırken başına gelenler hayatını biraz değiştirecektir. Bu beklenmedik olaylar onun sorumluluklarını fark etmesine neden olacaktır. 

Masal anlatımından sonra yapılacak etkinlik için gerekli olan malzemeler;

  • Tuvalet kağıdı rulosu 
  • Boya kalemleri
  • Yeşil ve kırmızı renk kağıtlar (yoksa beyaz kağıdı da boyayabiliriz.)

Eğitmen

Evrim Demirbas

Evrim olarak hayatımda çocuklar ve enerjileri her daim yanımdaydı. Ancak yaşamımızda bazen yapmış olduğumuz seçimler bizi farklı yönlere sürüklese de dönüp dolaşıp yine de kendi özümüze dönüyoruz sanki. Benim hayalim hep çocuklar ile birlikte zaman geçirebileceğim öğretmenlikti ancak çok farklı bir seçim yaparak profesyonel iş hayatıma Makine Mühendisi olarak başlayıp 15 yıllık bir çalışma hayatı geçirdim. Sonrasında ise Rüzgar ve Kayra adında iki kız çocuğuna sahip oldum.

Onlarla birlikte zaman geçirirken ben onları büyüttüğüm gibi onlar da benim aslında tekrar büyümemi sağladılar ve gerçekten de hayatta asıl ne olmak istediğimi ve nasıl mutlu olduğumu hatırlattılar. Böylelikle İstanbul Üniversitesi Çocuk Gelişimi bölümüne giriş yaptım. Şu anda 2. Sınıf öğrencisi olarak öğrenimime devam etmekteyim. Belki de bu şekilde olması daha iyiydi. Çünkü kızlarım ile beraber yaşantılarım ve deneyimlerim ile okulumda okuduklarım daha anlamlı ve daha keyifli bir yolculuk oluyor benim için. Bunun yanı sıra Adnan Menderes Üniversitesi’nden Yaratıcı Drama ve Hikaye ve Masal Anlatıcılığı eğitimimi tamamladım.

Çocuklar ile birlikte kahramanlarımızın gizli dünyasına giriş yapıp onların yaşamlarını, duygularını keşfedeceğiz. Hem çok eğlenip hem de biraz empati yapıp düşüneceğiz… Siz de bizimle birlikte bu renkli dünyada gezintiye çıkmak isterseniz biz orada sizleri bekliyor olacağız…

- Devamını Göster -

Değerlendirmeler

5.0

2 Yorum
5
5 yıldız
2
4
4 yıldız
0
3
3 yıldız
0
2
2 yıldız
0
1
1 yıldız
0
  1. Rukiye G********* Rukiye G*********

    Kızım çok sevdi tşk ederiz süperdi