Pijamalı Yoga

Ders Programı

Bu dersin bu hafta programı bulunmuyor.

Pijamalı Yoga

— Esin Umaç

Her seviyeye uygun dersimizde, güne mis gibi başlamak için pijamalarımızla yogalanıyoruz. Vinyasa, yin yoga tadında bir ders seni bekliyor olacak.

40.00 TL
Pijamalı Yoga
Ders Açıklaması

Cuma akşamları pijamalı yoga partimize davetlisiniz.

Haftanın yorgunluğunu minik bir seri ile atıyoruz. Öncesinde meditasyonla sinir sistemini dengeleyerek bedeni gevşeteceğiz daha sonrasında yerde ve ayaktaki pozlarla haftanın stresini atmayı niyet edeceğiz.

Ders her seviyeye açıktır. Bol bol desteklendiğimiz derste, bırakmayı ve gevşemeyi niyet ediyor olacağız. 

Pijamalarımızla yaptığımız rahatlatan bu akışta gerekebilecek malzemeler; blok veya kalın bir kitap, bol bol minder yastık ve savasana için battaniye.

Eğitmen

Esin Umaç

Yogaya anda kalabilmeyi araştırmak ve kronik boyun ağrılarını rahatlatmak için 2010 yılında Bora Ercan’ın Hatha Yoga DVD’sini izleyerek ve uygulamaya çalışarak başladı. Okumak için gittiği Amerika’da yine evde Hatha Yoga pratiklerine devam etti. Kitaplardan da yogayı tanımaya, deneyimleme çalışan Esin, içe dönmenin, kendini bulmanın ve kendini olduğu gibi kabullenmenin insanı özgürleştirdiğini fark etti. İlk dersten itibaren kendini bu deneyimi paylaşmaya, öğrenmeye ve öğretmeye adadı.

Bu uzun yolculuğunun içerisine Mey Elbi’den Mindfullness & Vinyasa Temelli 200 Saatlik Yoga Uzmanlaşma Programını sığdırdı. Halen bir kurumsal firmada çalışan Esin, yorucu ve stresli yaşam düzeninde hemen her gün kendine dönmek amaçlı matın üzerine çıkıyor.

Hedefi, yoga felsefesini sadece beden pratiği olarak değil de yaşamın bir parçası olarak görmek ve herkesin bu öğretiyi öğrenmesini sağlamak. 

- Devamını Göster -

Değerlendirmeler

5.0

16 Yorum
5
5 yıldız
16
4
4 yıldız
0
3
3 yıldız
0
2
2 yıldız
0
1
1 yıldız
0
 1. Nazlı Ş*** Nazlı Ş***

  Günün ilk ışıklarıyla kendime zaman ayırmam ve Esin'in rahatlatıcı akışlarıyla bedenimi uyandırmanın tadı muhteşem bir his. Ders bitiminde yatağa geri döneceğimi düşünürken enerji ve huzur patlaması yaşadım. Herkese tavsiye ediyorum ✨

 2. İrem G**** İrem G****

  Uyanır uyanmaz yumusacık bır pratık yaptık. Gune guzel baslangıc ıcın hocama cok tesekkurler :)

 3. Ethem G** Ethem G**

  Sabahları güne sakin ve dinç bir zihinle başlamak için müthiş bir ders. Kesinlikle herkese öneririm. Esin hocaya ayrıca teşekkür ederim :)

 4. Selen Y**** Selen Y****

  Güne daha güzel başlanamazdııı

 5. Seda K***** Seda K*****

  Kim demiş bu saatte kalkılmaz diye... Bal gibi kalkılır, güne güzel başlanır.

 6. Arzu K******* Arzu K*******

  Esin Hocanın naifliği mi deseeem, pijamalarla vr uykulu gözlerle mata gelip, yumuşak bi akışla enerji dolmamız mı deseeem

 7. Seda M**** Seda M****

  Güne Esin'in ponçik enerjisiyle başladım harika geldi! Savasana'dan sonra yatağa dönerim diye gelmiştim pratiğe ama yaşam yine kendi doğalında aktı, baya iyi hissediyorum şu an kendimi. Hoşçakal uyku, merhaba yeni gün :)

 8. Selen Y**** Selen Y****

  Yataktan kalktigim gibi pijamalarimla mata kendimi birakip Esin’in yumusacik sesiyle yavas yavas bedenin ve zihnin acildigini deneyimlemek cook keyifliydi. Cook teşekkürler Esiiiin iyi ki varsin:)