Sandalye Yogası

Ders Programı

Bu dersin bu hafta programı bulunmuyor.

Sandalye Yogası

— Banu Özgen

Sandalye Yogası ; yoga hareketlerinin sandalyede otururken yapılabilecek hale uyarlanmış şeklidir. . Bu çalışma sadece ileri yaşa yönelik olmamakla birlikte, ofis çalışanları için de çok iyi bir uygulamadır.

40.00 TL
Sandalye Yogası
Ders Açıklaması

Ofis ortamında bulunan yada fiziksel olarak bağdaş kuramayan , oturamayan kişiler için , ileri yaş grubu için uyarlanan bir yoga çeşididir. Ayaktaki pozlardan oturur pozlara veya sabit pozlara kolaylıkla geçemeyen hareket kabiliyeti kısıtlı kişilerin de yogaya ulaşmasını sağlamak amaçlıdır. 

Hangi yaşta olunursa olunsun , fiziksel durum ne olursa olsun ; yoganın sağlik üzerindeki olumlu etkilerinden yararlanılabilir.

Sandalyeden faydalanarak duruşlarda güçlenir, esneklik artar , kişisel vücut farkındalığını geliştirerek nazik bir şekilde yoga yapılması hedeflenmektedir.

Eğitmen

Banu Özgen

Ankara Üniversitesinden  mezun oldum ve uzun yıllar özel bir bankada yönetici unvanı ile görev yaptım. Bu süre zarfında kişisel gelişim ve yöneticilik üzerine çok sayıda kurumsal ve bireysel eğitimlere katıldım.  

2009 yılından itibaren aldığım eğitimlerin ışığında kişisel gelişim üzerine  bireysel seans ve uygulamalar, atölye çalışmaları  yapmaktayım. İlave olarak da, 2016 yılından itibari ile yetişkin ve çocuk yogası üzerine grup ve bireysel seanslar vermekteyim. Aynı zamanda yetişkin yogası eğitmeni yetiştirmekteyim.

Halen çeşitli kurum ve kuruluşlarda, bireysel & gruplara kişisel gelişim, theta healing bireysel seansları, access bars uygulamaları  ve  yoga eğitimleri vermeye devam ediyorum.Ayrıca kurumsal firmalara da  yoga ve kişisel gelişim alanlarında eğitici olarak katılmaktayım.

Halen , Sosyoloji Bölümünde eğitimime devam etmekteyim.

Yetkinlik: 

 • Certified Yoga Instructer RYT 200
 • Kid Yoga Instructer
 • Reiki master
 • Theta Healing Basıc & Advanced DNA
 • Access Conscıousness Bars
 • Vıpassana Meditation training /Nepal
 • Lıfe coaching & Student coaching 

- Devamını Göster -

Değerlendirmeler

5.0

10 Yorum
5
5 yıldız
10
4
4 yıldız
0
3
3 yıldız
0
2
2 yıldız
0
1
1 yıldız
0
 1. Dilara A*** Dilara A***

  her zman ki gibi süperdi

 2. İpek sıdıka K*** İpek sıdıka K***

  İlk kez denediğim bir yoga çeşidiydi. Teşekkürler

 3. Figen G**** Figen G****

  Çok eğitici bir ders oldu, hocamıza teşekkürler

 4. Dilara A*** Dilara A***

  İlk deneyimim olmasına rağmen esnediğimi hissettim.Gerçekten çok güzeldi.teşekkür ederiz hocam