Uyku Öncesi Yoga

Ders Programı

Bu dersin bu hafta programı bulunmuyor.

Uyku Öncesi Yoga

— Selen Kapucu Yetim

Uykudan önce yapacağınız yoga pozları ve meditasyon gevşeyip rahatlayarak günün yorgunluğunu üstünüzden atmanıza, pamuk gibi olup mışıl mışıl uyumanıza yardımcı olur.

40.00 TL
Uyku Öncesi Yoga
Ders Açıklaması

Çalıştığımız pozlarla bilinç tüm bedene yayılıp her bir hücreye nüfuz ederek farkındalık yaratır. Asana (duruş) pratiği uyandırdığı bilinçle duyuların, zihnin, ruhun bütünleşmesini sağlar. Tüm kemiklerimiz, derimiz , eklemlerimiz, liflerimiz, bağ dokularımız, duyularımız, zihin ve aklımız denetim altına alınır. Uykudan önce çalışacağımız asanalarla stresin tüm gün bedende oluşturduğu gerginlikleri yumuşatırken, nefes çalışmaları ve meditasyonla parasempatik sinir sistemini aktive edip huzurlu ve rahatlamış ruh haline gelerek uykuya çok daha kolay bir şekilde geçmenize, bebekler gibi uyumanıza yardımcı olacak. 

Eğitmen

Selen Kapucu Yetim

16-17 yaşlarında iken kişisel gelişim kitaplarıyla içsel yolculuğuna, kendini keşfetmeye başlayan Selen çok sevdiği bir insan vasıtasıyla bu keşfi daha da derinleştirmek için 2010 yılında yogaya başladı. Daha ilk girdiği dersten yoga eğitmeni olma ve aldığı bilgileri başka insanlara yayma isteği ile ayrıldı. 

Bir süre derslere katılarak yoga pratiği edindikten sonra 2011 yılında Yoga Şala Ankara’da (şimdiki adıyla Yogamma) Pınar Enginsu’nun Yoga Alliance onaylı 200 saatlik eğitimine katıldı. 2012’de sertifikasını aldıktan sonra staj yapmakta olduğu Yoga Şala bünyesinde eğitmenliğe devam etti.

Yoga ’da sonu olmayan öğrenme aşkıyla Pınar Enginsu’dan Yoga Alliance onaylı 100 saatlik hamile yogası eğitimini alarak hamilelerle de çalışmaya başladı. 

Esra Banguoğlu Oğut ile kundalini yoga, Dylan Bernstein ile hands-on adjustment, İlker Bekarslan ile yoga ve meditasyon egitimi gibi cesitli workshoplarla yogayı keşfetmeye devam etti. Medina Duman ile 120 saatlik yinyoga eğitimi ile yoganın farklı ekollerinde kendini keşfetmeyi sürdürdü. 

Eşinin işi dolayısıyla Türkiye’nin birçok farklı yerine giderek yogayı ulaştırmaya, öğretirken öğrenmeye devam ediyor. Beden, zihin ve ruhu bütünleştiren, şifalandıran yogayı her gün daha da çok seviyor.

- Devamını Göster -

Değerlendirmeler

5.0

8 Yorum
5
5 yıldız
8
4
4 yıldız
0
3
3 yıldız
0
2
2 yıldız
0
1
1 yıldız
0
 1. Ayfer S***** Ayfer S*****

  Selen hocamız dersine çok hakim.Ve o yumuşak sesi ile beni dersin içine şahane çekiyor.Her dersi çok keyifli.Teşekkürler.

 2. Feride Y***** Feride Y*****

  Harika bir deneyimdi, yine gelmeli, hep gelmeli

 3. Ayse E****** Ayse E******

  Selen hocanin pozitif enerjisiyle rahatlamak ve gunu bitirmek icin ideal bir ders. Tesekkurler

 4. Ayfer S***** Ayfer S*****

  Tam da uyku öncesiydi.Bedeni ve zihin dinlenmiş bir şekilde uykuya geçmek gerçekten çok güzeldi.Güzel hocamızın yumuşak ses tonu zaten hemen içine alıyor insanı.Çok teşekkürler

 5. Yeşim S***** Yeşim S*****

  Çok rahatlatıcıydı. Günün tün stres ve gerilimini attık, vücudumuzu rahatlatıp zihnimizi uykuya hazırladık. Selen Hocamıza teşekkür ederiz...