Vinyasa Akış

Ders Programı

Bu dersin bu hafta programı bulunmuyor.

Vinyasa Akış

— Yekcan Yazıcıoğlu

Her seviyeye uygun dersimiz vinyasa akış, akıcı ve eğlenceli bir hareket serisinin nefes ile koordineli bir biçimde uygulanmasıdır.

Vinyasa Akış
Ders Açıklaması

Vinyasa akışı kişinin kendi bedenine özgü hiza prensiplerine odaklı ve bedende nefesin rahat hareketini destekleyecek bir yönlendirme ile sanki dans eder gibi akan yoga pozlarından oluşur.

Nefes ve hareketin koordine edilmeye başlamasıyla dersler enerjik bir bedeni ve zihni dönüştürme çalışmasına dönüşür. Pozlar arasında zarafetle ve sürekli akma hali zihni ana davet eder, eklemleri zorlamadan açar ve tüm bedeni çalıştırır.

Ders her seviyeden katılımcıya açıktır. 

Eğitmen

Yekcan Yazıcıoğlu

Yoga 2013 yılından itibaren hayatımın önemli bir parçası haline geldi. RYS 200 onaylı yoga eğitmeniyim. İlk uzmanlık programımı Hatha Yoga alanında Dide Çelen Ramok ve Deniz Bağan ile tamamladım. Sonrasında Devrim Akkaya ile Yin Yoga eğitimine katıldım.2018 yılında uzun yıllar boyunca derslerini düzenli olarak takip ettiğim sevgili hocam Rana Ortan'dan 200 Saat Temel Vinyasa Yoga Uzmanlık eğitimini aldım.

Yoga fiziksel olarak güçlenmeme yardımcı olurken zihinsel ve duygusal olarak daha uyanık daha farkında olmama destek oldu.Stres kontrolü, olayların içinde kaybolmadan, paniklemeden kalabilmeme vesile oldu. En radikal biçimde kapsayıcı olmayı davet eden bu öğreti hem kendimle hem de diğer canlılarla bağ kurmamı sağladı.

Çoğunlukla, nefesin, hareketin, bedenin, zihnin arasındaki bağın parçadan bütüne, kolaydan zora olacak şekilde pozların birbirine bağlanarak ilerlendiği vinyasa yoga ekolünde dersler vermekteyim.

- Devamını Göster -

Değerlendirmeler

4.9

26 Yorum
5
5 yıldız
24
4
4 yıldız
2
3
3 yıldız
0
2
2 yıldız
0
1
1 yıldız
0
 1. Şeyda A*** Şeyda A***

  Çok rahatlatıcıydı, nefesimin düzene girdiğini hissettim. Tüm vücudumun çalıştığını hissedebiliyorum

 2. Selin A**** Selin A****

  Harika bir akış daha, Yekcan hoca'nın serileri omurganızı rahatlatmaya birebir :)

 3. Sare Nur A*** Sare Nur A***

  Çok güzel ve rahatlatıcıydı!

 4. Semiha D**** Semiha D****

  Muhtesemmmm

 5. Semiha D**** Semiha D****

  Muhtesemm

 6. Semiha D**** Semiha D****

  Tek kelime ile muhtesemdi

 7. Semiha D**** Semiha D****

  muhteşemdi

 8. Esin K************* Esin K*************

  Güzeldi teşekkür ederim

 9. İclal ayşe K********* İclal ayşe K*********

  harika geçiyor dersler herkese öneririm,

 10. İclal ayşe K********* İclal ayşe K*********

  harikaydı terlemek çok iyi geldi. yönlendirmeler çok iyi, enerji iyi, ağzına emeğine sağlık.

 11. cansu ç*** cansu ç***

  Yekcan'ın sesi, pratikte akışın içine sizi adeta çekiyor. Yumuşacık ve duru. Yalın anlatımıyla, hem kolayca takip edebilmenizi hem de dersten kopmamanızı sağlıyor. Cumaları görüşmek üzere! Teşekkürler.

 12. Semiha D**** Semiha D****

  Her zamanki gibi muhtesemdi

 13. Suna A****** Suna A******

  Çok güzel bir dersti, uzun süredir bilgisayar basında çalışmaktan sırt ağrılarım vardı..bu süreçte yoganın iyi geleceğini düşündüm. Yekcan hoca sırt kaslarimi esnetti ve hareket ve ses uyumu mukemmel beni çok rahatlattı.Kendisine çok teşekkür ederim.

 14. Selin A**** Selin A****

  Yekcan hocayla ders yapmak çok keyifli ve rahatlatıcı. Bilgisayar başında geçen bir günden sonra her yeriniz esniyor. Hareketler yeni başlayanlar için bile oldukça yapılabilir. Çok güzel akış hazırlıyor çünkü :) Teşekkürler

 15. Ezgi S***** Ezgi S*****

  Çok rahatlatıcı bir dersti hocanın yönlendirmesi çok iyiydi. Biraz daha uzun olabilmesi mümkün mü ??

 16. Derya I*** Derya I***

  keyifli bir dersti ancak hızlı bitti.. süre uzatımı yapmak mümkün mü?

 17. Esin U*** Esin U***

  Çok iyi hazırlanılmış bir dersti, yeni başlayanlar için de uygun. Yekcan hocamın yönlendirmeleri açıktı. Çok rahatlatıcı bir ders oldu. Teşekkürler

 18. Hülya D***** Hülya D*****

  Hem eğitmeninizi hem de uygulamanizi çok beğendim. Dersim sonunda kendimi daha sakin ve rahatlamış hissettim. Derslerinize tekrar katılacağım.