Vinyasa Yoga Başlangıç Seviyesi-Enerjini Yenile

Ders Programı

Bu dersin bu hafta programı bulunmuyor.

Vinyasa Yoga Başlangıç Seviyesi-Enerjini Yenile

— Arzu Koyutürk

Birbirine bağlı hareketler içerisinde enerjimizi tazelerken, Vinyasa stili yogaya bir başlangıç yapacağız.

45.00 TL
Vinyasa Yoga Başlangıç Seviyesi-Enerjini Yenile
Ders Açıklaması

Nefes çalışmaları ile destekleyeceğimiz bu dersimizde, yoga pozlarını detaylı açıklamalar ile adım adım deneyimleyeceğiz. Daha önce yoga yapmadıysan, yeni başladıysan veya senelerdir yoga yapmana rağmen bu kez başlangıç zihninde, sanki ilkmis gibi yoga yapmak istersen bu ders senin için.

Eğitmen

Arzu Koyutürk

Arzu, Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Yaklaşık 6 sene uçuş hostesi olarak çalıştı. İşe devam ettiği, 2017’nin sonlarına doğru Arzu’nun aklına, nereden geldiğini hala bilmediği bir sebepten ötürü yogaya başlamak düştü. Yoga nedir, bir yoga dersinde neler yapılır, neden yoga yapılır hiç bilmemesine rağmen, kalbine doğmuştu yogaya başlama fikri. İlk defa bir stüdyo dersine girdiğinde anladı ki, yogaya başlama davetini ona kalbi göndermişti. O, yoga ile tanıştığında, yoga da ona uzun zamandır görüşmediği arkadaşını, yani kendisini tanıtmaya başladı. Böylece Arzu’nun yollara çıkmak üzerine kurulu hayatında, yeni bir yolculuk başladı.

2019 senesinde yogayı ve yoga felsefesini hayatına daha fazla almak niyetiyle, Mey Elbi ile ‘’Mindfulness Temelli Vinyasa 200 TT’’ eğitimini tamamladı. Bu eğitimi bitirdikten 1 sene sonra, giderek büyüyen yoga sevdasını başkalarıyla da paylaşabilmek niyetiyle kurumsal hayattaki işini bırakarak yoga eğitmenliğine adım attı. Müge Özkan ve Marcel Martin ile çalışarak ‘’30 saatlik Vinyasa Sekanslama’’ eğitimini tamamladı.  Özge Özvarol ile ‘’Hatha Yoga’’ ve Zeynep Aksoy ile ‘’Advayta Yoga Online Uzmanlaşma’’ programı üzerine çalışma şansı buldu.

Arzu, yoga matının yaşamdaki hallerimize ayna tuttuğuna inanıyor. Onun için yoga, bir yere varma gayesi olmayan keşif dolu bir yolculuk. 


Derslerinde adım adım ilerleyen bu yolculuğu betimlemesi için, ‘’Güneşe Selam’’ serisinin canlılık veren enerjisi içinde adım adım ilerleyen pozlar ile döngüsel bir pratik oluşturmayı ve matındaki yolculuğun keşfinde olan herkesi, an be an nefesiyle bağ kurmaya davet etmeyi seviyor.

- Devamını Göster -

Değerlendirmeler

5.0

20 Yorum
5
5 yıldız
20
4
4 yıldız
0
3
3 yıldız
0
2
2 yıldız
0
1
1 yıldız
0
 1. cemile C**** cemile C****

  Bayıldım çok keyifli

 2. Kasım C****** Kasım C******

  Başlangıç seviyesinde biri olarak şunu söyleyebilirim ki,Arzu hocayla pratik yapmak çok keyifli.Anlaşılır,akıcı anlatımı ve uygulamaları çok iyi,teşekkür ederim.

 3. Ayşe Pelin K******* Ayşe Pelin K*******

  keşke 10 puan verme şansım olsa

 4. Sezen Ç********* Sezen Ç*********

  Gerçekten harika bir dersti arzu hocaya çok teşekkür ediyorum yeni başlayan biri olarak keyifle katıldım derse tekrar teşekkür ederim.

 5. Selen A******** Selen A********

  Arzu hocanın ders anlatımı ve yönlendirmeleri son derece zarif ve açıktı. Ses tonu, hazırladığı sekans her şeyiyle harika bir dersti. Bir kez daha teşekkürler! ♥️

 6. Ayşe Pelin K******* Ayşe Pelin K*******

  Arzu hanım çok pozitif bir insan. Yogaya başlangıç için çok doğru bir tercih olacaktır kendisi. Ders akışı yorucu değil uzun aradan sonra bile rahatlıkla takip ettim.

 7. Gizem P***** Gizem P*****

  Arzu Hoca grup dersi olmasına rağmen katılımcılarla tek tek ilgilendi ve poz düzeltmelerini yaptı. Başlangıç seviyesi için ideal zorluktaydı. Benim gibi pozisyon adını bilmeyenler için bile çok açıklayıcı ve netti. Teşekkürler

 8. Buse C***** Buse C*****

  Arzu Hanımn dersi, yoğun bir mesai gününde verilen dinginleştirici bir molaydı benim için. Tüm yorgunluğumu alırken günün geri kalanı için ihtiyacım olan enerjiyi de verdi.

 9. Eylem Başak K** Eylem Başak K**

  Ders çok güzeldi. Arzu hocanın yaklaşımı çok hoşuma gitti. Ayrıca akışı da çok beğendim. Her Salı katılacağım derse❤️

 10. Aysel A******** Aysel A********

  Arzu çok tatlı. Sesinin yumuşaklığıyla da bütünleşen bir yumuşacık Vinyasa dersi oldu. Kendisine şükranlarımı iletiyorum. İyi ki Arzu gibi tatlı insanlar var.

 11. Seda M**** Seda M****

  Dersin adının hakkını sonuna kadar veren bir hocayla harika bir, bir saat geçirdik. Teşekkürler Arzu!