Vinyasa Yoga Başlangıç Seviyesi-Enerjini Yenile

Ders Programı

Rezervasyon Yap

Vinyasa Yoga Başlangıç Seviyesi-Enerjini Yenile

— Arzu Koyutürk

Birbirine bağlı hareketler içerisinde enerjimizi tazelerken, Vinyasa stili yogaya bir başlangıç yapacağız.

25.00 TL
Vinyasa Yoga Başlangıç Seviyesi-Enerjini Yenile
Ders Açıklaması

Nefes çalışmaları ile destekleyeceğimiz bu dersimizde, yoga pozlarını detaylı açıklamalar ile adım adım deneyimleyeceğiz. Daha önce yoga yapmadıysan, yeni başladıysan veya senelerdir yoga yapmana rağmen bu kez başlangıç zihninde, sanki ilkmis gibi yoga yapmak istersen bu ders senin için.

Eğitmen

Arzu Koyutürk

2017’nin sonlarına doğru Arzu’nun aklına, nereden geldiğini hala bilmediği bir sebepten ötürü yogaya başlamak düştü. Yoga nedir, bir yoga dersinde neler yapılır, neden yoga yapılır hiç bilmemesine rağmen, kalbine doğmuştu yogaya başlama fikri. İşe gittiği bir gün metroda yoga konulu yazılar okuyarak, aşağı bakan köpek pozunu ilk defa orada gördü. Ertesi gün yere serdiği bir havlunun üzerinde, yazıda gördüğü aşağı bakan köpek pozunu ve birkaç pozu daha denedi. Kayan ayaklarına, çabuk yorulan bileklerine ve nefes nefese haline rağmen kalbi hala bu işten vazgeçmemişti. Arayı hiç açmadan ilk defa bir stüdyo dersine girdiğinde anladı ki, kalbi artık onunla buluşmak istiyordu. Ve zihni. Ve nefesi. Ve ruhu. Hepsi bir uyum içinde ve bütün olmak istiyordu. O, yoga ile tanıştığında, yoga da ona uzun zamandır görüşmediği arkadaşını, yani kendisini tanıtmaya başladı. Böylece Arzu’nun yoga yolculuğu başladı.

2019 senesinde yogayı ve yoga felsefesini hayatına daha fazla almak niyetiyle, Mey Elbi ile Mindfulness Temelli Vinyasa 200 TT eğitimini tamamladı.

Arzu, yoga matının yaşamdaki hallerimize ayna tuttuğuna inanıyor. Onun için yoga, bir yere varma gayesi olmayan keşif dolu bir yolculuk.

- Devamını Göster -

Değerlendirmeler

5.0

6 Yorum
5
5 yıldız
6
4
4 yıldız
0
3
3 yıldız
0
2
2 yıldız
0
1
1 yıldız
0
 1. Buse C***** Buse C*****

  Arzu Hanımn dersi, yoğun bir mesai gününde verilen dinginleştirici bir molaydı benim için. Tüm yorgunluğumu alırken günün geri kalanı için ihtiyacım olan enerjiyi de verdi.

 2. Eylem Başak K** Eylem Başak K**

  Ders çok güzeldi. Arzu hocanın yaklaşımı çok hoşuma gitti. Ayrıca akışı da çok beğendim. Her Salı katılacağım derse❤️

 3. Aysel A******** Aysel A********

  Arzu çok tatlı. Sesinin yumuşaklığıyla da bütünleşen bir yumuşacık Vinyasa dersi oldu. Kendisine şükranlarımı iletiyorum. İyi ki Arzu gibi tatlı insanlar var.

 4. Seda M**** Seda M****

  Dersin adının hakkını sonuna kadar veren bir hocayla harika bir, bir saat geçirdik. Teşekkürler Arzu!