Yin Yoga

Ders Programı

Rezervasyon Yap

Yin Yoga

— Merve Gürayça Bekçi

Bedenin sınırlarını zorlamadan, pozlarda uzun süreli (3-10 dk) kalınarak ve uygulama sırasında etkilenmesi hedeflenen bölgelerdeki kaslar pasif bırakılarak yapilan bir yoga stilidir. Bedene esneklik kazandırır, bağ dokusundaki uzun süreli yapışmaları açmaya yardımcı olur.

55.00 TL
Yin Yoga
Ders Açıklaması

Modern yaşama hakim olan “aceleye, yapmaya, başarmaya odaklı” hayatımızı dengeleyici niteliktedir. Kendi içimize bakarak zihnimizde olup bitenleri görme şansına sahip oluruz, yavaşlamayı ve anda kalmayı pratik ederiz. Bu anlamda günümüz insanı için terapi niteliğinde bir çalışmadır. İnsanı hem fiziksel hem de zihinsel olarak meditasyona hazırlar ve uzun süreli meditasyona oturmayı kolaylaştırır. Özellikle gergin, hareketli bir yaşam tarzınız varsa Yin Yoga dersi sizin için çok uygun olabilir. Böylece hayatın Yang etkisi dengelenmiş olur.

Özellikle kalça, bel bölgesi, leğen kemiği, omurga ve bacaklardaki bağ dokularını hedef alır. Omurga sağlığı için çok faydalıdır.

Eğitmen

Merve Gürayça Bekçi

Yoga hayatına 2017 yılında Hatha Yoga Pratigi ile başlayan Merve, çok farklı uzmanlardan farklı yoga türlerini deneyimleyerek bedenine ve sağlığına en iyi gelen alanları keşfetti. Yoga kültürünün bu zenginliğinin farklı beden tipleri ve farklı ihtiyaçları karşılamaya yönelik oluşunu hep hayranlıkla karşıladı. Kendi bedeninde de farklı sağlık problemleri yaşayan Merve, anatomik altyapı konusuna yoğunlaştı ve uzmanlık programı seçimlerinde hep bu konu üzerinde duran hocalardan eğitim almayı tercih etti.

Anatomi bilgisi ve altyapısının bedeni tanıma ve bu doğrultuda pozları anlama ve bedene göre uyarlama konusunda önemi büyük. Paul Grilley’nin yoga dünyasına kazandırdığı “Fonksiyonel Yaklaşım” bakış açısı Yin Yoga deslerinin temelinde.

Advayta Yoga’da Zeynep Aksoy, David Cornwell ve Yeliz Altınışık ile Freedom Vinyasa ve Yin Temelli 200 saatlik Temel Yoga Uzmanlık eğitimini tamamladı ve 8 haftalık Stres Azaltma Yoga ve Meditasyon Programını uygulamaya başladı. Derya Çakmak ile Sekans Hazırlama ve Ders verme Becerilerini Geliştirme üzerine çalıştı. Ardından Şeyda Tosçalı ile Yoga Hocalarına Yönelik Mindfulness Uzmanlaşma Programını tamamlayan Merve halihazırda Berivan Aslan Sungur ile 300 saat Yin Yoga Uzmanlaşma Programına devam ediyor, travmaya duyarlı yoga prensibini baz alarak özellikle kaygı ve stres azaltmaya yönelik bir pratik ve meditasyon çalışmaları uyguluyor.

- Devamını Göster -

Değerlendirmeler

5.0

12 Yorum
5
5 yıldız
12
4
4 yıldız
0
3
3 yıldız
0
2
2 yıldız
0
1
1 yıldız
0
 1. Aslı k*********** Aslı k***********

  günün yorgunluğunu unutmak için çok iyi geliyor

 2. Gizem P***** Gizem P*****

  Hocamız yin yogada pozlarda beklerken ilham verici motive etti. Grup farklı seviyede katılımcılardan oluştuğu için bazı hareketleri katılımcıya göre kişilleştirmesi çok güzeldi

 3. Ayşe Pelin K******* Ayşe Pelin K*******

  Yin yoga kendinize dönüp hayatın koşturmacasını dengelemeyi sağlıyor. o nedenle bence hatha yoga kadar yin yoga da hayatınızda olmalı. Yogaya başlamak için de iyi bir seçenek. Merve eğitmen de hem iyi yönlendiren hem kendini yetiştirmeye devam eden hem de yeni şeyleri denemekten çekinmeyen biri. Herkese tavsiye ederim.

 4. Özge A******** Özge A********

  Merve'nin yönlendirmeleri şahane, seanslar çok yönlü bir terapi niteliğinde

 5. Nurcan A**** Nurcan A****

  Merhabalar, ilk defa yoga dersine katiliyorum ve cok verimli gecti benim icin.
  Egitmen Merve ile iletisim bagi cok iyi yansidi bedenime. Mudavimi oldum gitti :) Yogaya baslangicin bu denli etkili olmasi beni de sasirtti. Yin yoga felsefesinin beden bulmus pozlari sasirtici. Herkes baslamali bence.
  Tesekkur ederim.