Yin Yoga

Ders Programı

Bu dersin bu hafta programı bulunmuyor.

Yin Yoga

— Gencay Gedik

Her yaşa ve her bedene uygun, meditatif bir yoga uygulamasıdır. Bedenin sınırlarını zorlamadan, pozlarda 3-5 dk kalarak en derin dokulara ulaşılmasını sağlar. Bedene esneklik kazandırır ve en derin dokuların kayganlaşmasını kolaylaştırır.

40.00 TL
Yin Yoga
Ders Açıklaması

Modern yaşamda hedef odaklı çalışmaların ve pratiklerin ötesinde pozun içinde uzun süre kalarak bedensel faydanın yanı sıra zihinsel olarak da etkisi büyüktür. Yin Yoga; dikkati içe yönlendirmeye, pozun içinde pasif kalabilmeye ve bundan keyif alabilmeye giden bir yolculuktur. Diğer yandan da dinamik enerjiyi dengeleyerek; kalça, bel, omurga, bacaklar, sırt ve leğen kemiğindeki bağ dokuları hedef alır.

Ders öncesi battaniye, bolster (büyük yastıklar) ve minder bulundurmanı öneririm.

Eğitmen

Gencay Gedik

Herkese merhaba! 

1988 İstanbul doğumluyum. Sabancı Üniversitesi Ekonomi bölümünden 2011 yılında mezun olduktan sonra 9 yıldır finans sektöründe çalışıyorum. Birkaç yıl önce yoğun iş temposu ve sıkışıklığın içerisinde yoga ile tanıştım. 

Yoga, benim için bir yolculuk ve özüme dönme hali. Nefesimle birlikte bedenimi dinleyerek hareket etmek ve o andan keyif almak bambaşka kapılar araladı. Bunun sadece yoga pratiği yaparken değil, tüm hayatıma farklı etkileri olduğunu keşfettim. 

Bu sebeple, yogada daha da derinleşebilmek adına 2019 yılında 200 saat uzmanlık eğitimimi Cihangir Yoga’da Zeyneb Uras, Naz Şarman, Barış İşcan ile tamamladım. Ardından Zeynep Aksoy ‘dan 100 saat Yin Yoga ve Anatomi eğitimiyle birlikte David Cornwell, Berivan Aslan Sungur ile çalışma imkanım oldu. Şu sıralar Zeynep Aksoy ile uzmanlık programına devam ediyorum. Özel yoga derslerimin yanı sıra, Advayta Bomonti’de yeni uzman dersleri vermekteyim. 

Keyifle yeni keşiflerde buluşmak ve zaman-mekan farketmeksizin bugünün hediyesiyle kalmak için iyi ki yoga! 

- Devamını Göster -

Değerlendirmeler

5.0

3 Yorum
5
5 yıldız
3
4
4 yıldız
0
3
3 yıldız
0
2
2 yıldız
0
1
1 yıldız
0
  1. Basak A***** Basak A*****

    Persembe ögle aralarinda söyle bir kendi icinize dönmek, sakinlestikce pozlarin daha da icine girmek ve derinlesmek istiyorsaniz bu ders tam da bunun icin!! Sadece bedensel degil zihinsel bir rahatlama da sunuyor. Ertesi gün hissettigim kaslarim da cabasi ;) Önümüzdeki persembeyi iple cekiyorum :))

  2. Basak A***** Basak A*****

    Cok yavas tempoda, hic anlamadan gecen bir ders sonunda omurlarinin tek tek acildigini hissetmek, iste Gencay Hoca'la yin yoga bu ;) pazartesi aksamlari icin cok uygun bir pratik.

  3. Basak A***** Basak A*****

    Ilk defa Yin yoga deneyimledim. Özellikle aksam saatinde yapmak icin oldukca rahatlatici ve yatistirici bir seri. Her pozda 3 dk'dan fazla durmanin sebebini ve sifasini da acikladi Gencay Hoca. Sonunda kaslarimin yumusacik oldugunu ve dinlendigimi hissettim :) Herkese bu aksam pratigini tavsiye ederim.