Yogilates

Ders Programı

Bu dersin bu hafta programı bulunmuyor.

Yogilates

— Surya Wellness OMLine Studio

İki egzersiz tipinde de ders verdiğim içim  bana en sık gelen sorulardan biridir:  pilates mi yoga mı tercih etmeliyim hocam? 

55.00 TL
Yogilates
Ders Açıklaması

İki egzersiz tipinde de ders verdiğim içim  bana en sık gelen sorulardan biridir:  pilates mi yoga mı tercih etmeliyim hocam? 

Bazılarına pilates çok mekanik, bazılarına da yoga çok spirütüel gelebiliyor. Yogilates, birbirine çok paralel hareket sistemi olan pilates egzersizlerini Hatha yoga duruşları ve akışlarıyla birleştiren modern bir stilidir. Asana uygulamasını esneklik, güç, nefes alma kapasitesini geliştirmeye yardımcı olurken, zihinsel düzeyde, denge, vücut kontrolü ve konsantrasyona da yardımcı olur. Pilates, farklı kas gruplarının gelişimini dengeleyerek ve uygulayıcıya daha iyi hareket modelleri vererek vücudu daha işlevsel hale getirmeyi destekler.

Eğitmen

Surya Wellness OMLine Studio

90’lı yıllarda kurumsal  iş hayatına başlayan Sedef Işıksel Finans Sektörü, Dilara Moran ise Reklam Sektörünü seçmişti. İkisi de 20 yıldan uzun zamandır ezoterik ve spiritüel konularla ilgilenip yoga, meditasyon ve nefes çalışması yapmakta.

Dilara 2014 senesinin başında "Inspirational Breathwork" ( "İlham Nefesi") ile tanışarak Nefes Koçluğu eğitimini tamamlarken, Sedef de 2015 yılında 200 saatlik Vinyasa Yoga eğitimini bitirdi. İkisi de 20 senelik kurumsal hayatlarından ayrıldılar ve yolları 2019 yılında Sangeeta Sahi’nin 150 saatlik Ayurveda eğitimde kesişti. Sedef Kinesyoloji, Şifalı Dokunuş ve Beden Terapisi, Ayurveda gibi çeşitli içeriklerle  300 saatlik RYT sertifikasyonunu , Pilates eğitmenliği sertifikasyonlarını, çocuk ve aile yogası eğitimlerini tamamladı.Dilara ise 2019 senesinde başladığı Kundalini Yoga ve Meditasyon eğitimini 2020’de tamamladı. 

Sedef Nisan 2020’de Yogaila ailesine pilates ve aile yogası dersleri vererek katıldı, Temmuz 2020 itibariyle ile de platformda eksikliğini hissettiği Kundalini Yoga dalı için Dilara ile Surya Wellness OMLine stüdyoyu kurdular.

Her ikisi de Githa Satya Yoga stüdyosunda hocalıklarına devam ederken,  tüm hocalarına, eğitmenlerine yol arkadaşlarına minnet duyuyor

- Devamını Göster -

Değerlendirmeler

5.0

4 Yorum
5
5 yıldız
4
4
4 yıldız
0
3
3 yıldız
0
2
2 yıldız
0
1
1 yıldız
0
  1. Gizem P***** Gizem P*****

    Icerik (hareketler) ilgincm tam yoga pilates arasi. Hoca oldukca aciklayici ve motive edici

  2. Ayşe Pelin K******* Ayşe Pelin K*******

    İlk online dersimdi. Ses problemi dışında sorun yaşamadım. Rahat çalışmak için dış sesi minimuma indirmeniz iyi olur. Eğitmen tecrübeli ve iyi yönlendiriyor. Teşekkürler

  3. Melis B***** Melis B*****

    Oldukça keyifli bir ders, daha ağırlıklı esneme hareketlerinin olduğu bir akış var, bu tarafıyla pilates'ten biraz farklı. Sedef Hoca harika, onunla ders yapmak çok motive edici! Teşekkürler,