Arzu Koyutürk

Arzu Koyutürk

Ders Programı

Hakkında

2017’nin sonlarına doğru Arzu’nun aklına, nereden geldiğini hala bilmediği bir sebepten ötürü yogaya başlamak düştü. Yoga nedir, bir yoga dersinde neler yapılır, neden yoga yapılır hiç bilmemesine rağmen, kalbine doğmuştu yogaya başlama fikri. İşe gittiği bir gün metroda yoga konulu yazılar okuyarak, aşağı bakan köpek pozunu ilk defa orada gördü. Ertesi gün yere serdiği bir havlunun üzerinde, yazıda gördüğü aşağı bakan köpek pozunu ve birkaç pozu daha denedi. Kayan ayaklarına, çabuk yorulan bileklerine ve nefes nefese haline rağmen kalbi hala bu işten vazgeçmemişti. Arayı hiç açmadan ilk defa bir stüdyo dersine girdiğinde anladı ki, kalbi artık onunla buluşmak istiyordu. Ve zihni. Ve nefesi. Ve ruhu. Hepsi bir uyum içinde ve bütün olmak istiyordu. O, yoga ile tanıştığında, yoga da ona uzun zamandır görüşmediği arkadaşını, yani kendisini tanıtmaya başladı. Böylece Arzu’nun yoga yolculuğu başladı.

2019 senesinde yogayı ve yoga felsefesini hayatına daha fazla almak niyetiyle, Mey Elbi ile Mindfulness Temelli Vinyasa 200 TT eğitimini tamamladı.

Arzu, yoga matının yaşamdaki hallerimize ayna tuttuğuna inanıyor. Onun için yoga, bir yere varma gayesi olmayan keşif dolu bir yolculuk.

Yazılar

Bu eğitmenin henüz yazısı bulunmuyor.