Elif Yurdakul

Elif Yurdakul

65.00 TL / Hafta

Eğitmen Paketi

Haftalık 65.00 TL karşılığında Elif Yurdakul Eğitmen Paketi ile bu eğitmenin aşağıda yer alan derslerinin tamamına katılabilirsiniz.

Bilgi Al

Ders Programı

Hakkında

1979 yılında Ankara’da doğdu. İş hayatına özel sektörde, kurumsal satış ve pazarlama pozisyonları ile başladı ve 2002-2012 yılları arasında geçici yapı mimarisi alanında uzman olan Parlak Fikirler Tasarım Tanıtım Çözümleri’nde iş geliştirme ve pazarlamadan sorumlu ortak olarak birçok ulusal ve uluslararası projeye imza attı. 2013 yılında, Marmara Üniversitesi’nde, Pazarlama ve Üretim Yönetimi alanında kurumsal yenilikçi itibar konulu tezi ile doktora derecesini alarak akademik hayata geçiş yaptı. 2014-2019 yılları arasında İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin stratejik planlama koordinatörlüğünü yürüttü. Halen İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde öğretim üyesi ve Havacılık Yönetimi bölüm başkanıdır.  

2013 yılında katıldığı Uluslararası Travma Çalışmaları eğitimi ile başlayan psikoloji ve well-being merakı nedeniyle, BİLGİ’de Örgütsel Psikoloji yüksek lisansını tamamladı. Türkiye ve Nepal’de aldığı yoga, meditasyon, nefes ve beden çalışmaları eğitimleri ile sertifikalı yoga ve meditasyon eğitmeni ve mindfulness koçu oldu. 2019 yılında aldığı TRE – Trauma Release Exersices eğitimi ile bedenden stres ve travma enerjisini boşaltma egzersizleri uygulayıcısı oldu. 

Tüm deneyimlerini birleştirerek oluşturduğu, zihinsel ve bedensel pratikler içeren, farkındalık temelli stres ve kaygı yönetimi eğitimini farklı meslek grupları, stresin zihinsel ve fiziksel etkilerini hisseden yetişkinler ve öğrencilerle, bireysel ve grup çalışmalarında uygulama ve çalışmaların sonunda önemli oranda artan zihinsel ve bedensel farkındalık, azalan stres ve kaygı, azalan ağrı ve artan iyi hissetme halini ölçümleme fırsatı buldu.

Çalışma alanları örgütsel psikoloji, mindfulness temelli stres ve kaygı yönetimi (MBSR), bedenle stres yönetimi (TRE), beden-zihin pratikleri, öz-farkındalık, psikolojik dayanıklılık ve esneklik geliştirmedir. Bu alanlarda eğitimler ve atölye çalışmaları düzenliyor, öz-farkındalığın ve mindfulness temelli yaklaşımların yayılması amacıyla danışmanlık ve seminerler veriyor.

Yazılar

Bu eğitmenin henüz yazısı bulunmuyor.