Gülce Sakallıoğlu

Gülce Sakallıoğlu

Hakkında

2016 yılında meditasyon ile tanışması ardından Gülce, uzun yıllar geliştirdiği şahsi yoga pratiğini bir eğitmen eşliğinde rafine etme kararı aldı. 2017 yılında Toronto’da vinyasa yoga ile tanıştı ve 2018 yılında Türkiye’ye dönüşünün hemen ardından Tuba Ekler ile RYT-200 Vinyasa Temel Seviye Yoga Uzmanlık Eğitimi’ne başladı. Altı aylık eğitimini Haziran 2018’de tamamlamasının üzerine sertifikasını aldı ve Yoga Alliance üyesi (YA ID: 258034) olarak eğitmenliğe başladı. 

 

Gülce, üniversite eğitimini çift anadal programı kapsamında Psikoloji ve İşletme alanlarında tamamladı ve 2018 yılında bu bölümlerden iki ayrı lisans diploması ile mezun oldu. Aynı sene içerisinde Queen Mary Üniversitesi’nin ‘Mental Health: Psychological Therapies (MSc)’ programında psikoloji yüksek lisansından kabul aldı ve Londra’ya yerleşti.

2019 yılında psikoloji dalına felsefe disiplinlerini entegre eden tezinin teslimi üzerine yüksek lisansını tamamladı. Akabinde akademik yetkinliği ve yoga bilgisini birleştirmeyi hedefleyerek kendi işini kurma sürecini başlatan Gülce, 2020 yılında yoga ve holistik bakım şirketi Soma Yoga adına çalışmalara başladı. 

Gülce’nin yoga dersleri vinyasa tarzında olup yoga felsefesi unsurları ve psikolojik donanımını akışlarıyla yoğunlukla harmanlar. Zihin ve beden sağlığı arasında katı bir ayrım gütmeyen bu yaklaşım duygu ve düşüncelerin nefes aracılığı ile bedenselleştirilmesi (‘embodiment’) ile kişinin otantik bir varoluşsal bütünlüğü deneyimlemesini hedefler.

Yazılar

Bu eğitmenin henüz yazısı bulunmuyor.