Merve Belen

Merve Belen

Eğitmenin Dersleri

Eğitmenin şuanda aktif dersi bulunmuyor.

Ders Programı

Hakkında

Uzman Fizyoterapist Merve Belen, 2015 yılında Doğu Akdeniz Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümünden mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini Okan Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon (Tezli) bölümünde tamamladı. Tezi ve bununla beraber vizüel feedback egzersizleri üzerine akademik yayınları bulunmaktadır (Journal of Exercise Therapy and Rehabilitation).

  • Pediatrik rehabilitasyon alanında çalıştı. Bu dönemde ilgi alanları atla terapi, dans terapi ve aqua terapi oldu.
  • Beşiktaş Jimnastik Kulübü Futbol Akademi tesislerinde uzun süreli gönüllü staj yaptı ve kendini spor rehabilitasyonu alanında geliştirdi. 
  • Klinik mat pilates ve aletli pilates üzerine Türkiye Cimnastik Federasyonundan, Avustralya (APPl) ve Amerika (Polestar) temelli okullardan eğitimler aldı. Polestar Pilates ile eğitimlerine devam etmektedir. Bu eğitimlerden sonra Beşiktaş Kadın Futbol takımına antrenmanlarında koruyucu etkisinden yararlanmak amacıyla pilates yaptırdı.
  • Beşiktaş Belediyesi ve Sweaters App’in ortak oluşturduğu Sweat in the Park etkinliklerinde mat pilates dersleri verdi. 
  • Postür değerlendirmesi üzerine workshoplar düzenledi. 
  • Ofis egzersizleri üzerine workshoplar düzenledi. 


Halen İstanbul'da fizik tedavi ve koruyucu pilates üzerine seanslar almakta ve Woman TV (Türkiye'nin ilk ve tek kadın kanalı) bünyesinde hafta içi her gün yayınlanan ‘Merve Belen ile Pilates’ programını sunmaktadır.

Yazılar

Bu eğitmenin henüz yazısı bulunmuyor.