Merve Gürayça Bekçi

Merve Gürayça Bekçi

Hakkında

Yoga hayatına 2017 yılında Hatha Yoga Pratigi ile başlayan Merve, çok farklı uzmanlardan farklı yoga türlerini deneyimleyerek bedenine ve sağlığına en iyi gelen alanları keşfetti. Yoga kültürünün bu zenginliğinin farklı beden tipleri ve farklı ihtiyaçları karşılamaya yönelik oluşunu hep hayranlıkla karşıladı. Kendi bedeninde de farklı sağlık problemleri yaşayan Merve, anatomik altyapı konusuna yoğunlaştı ve uzmanlık programı seçimlerinde hep bu konu üzerinde duran hocalardan eğitim almayı tercih etti.

Anatomi bilgisi ve altyapısının bedeni tanıma ve bu doğrultuda pozları anlama ve bedene göre uyarlama konusunda önemi büyük. Paul Grilley’nin yoga dünyasına kazandırdığı “Fonksiyonel Yaklaşım” bakış açısı Yin Yoga deslerinin temelinde.

Advayta Yoga’da Zeynep Aksoy, David Cornwell ve Yeliz Altınışık ile Freedom Vinyasa ve Yin Temelli 200 saatlik Temel Yoga Uzmanlık eğitimini tamamladı ve 8 haftalık Stres Azaltma Yoga ve Meditasyon Programını uygulamaya başladı. Derya Çakmak ile Sekans Hazırlama ve Ders verme Becerilerini Geliştirme üzerine çalıştı. Ardından Şeyda Tosçalı ile Yoga Hocalarına Yönelik Mindfulness Uzmanlaşma Programını tamamlayan Merve halihazırda Berivan Aslan Sungur ile 300 saat Yin Yoga Uzmanlaşma Programına devam ediyor, travmaya duyarlı yoga prensibini baz alarak özellikle kaygı ve stres azaltmaya yönelik bir pratik ve meditasyon çalışmaları uyguluyor.

Yazılar

Bu eğitmenin henüz yazısı bulunmuyor.