Merve Zanagar

Merve Zanagar

Hakkında

1985 yılında İstanbul’da doğdum. Sporla ilk defa 5 yaşında başladığım yüzme kursuyla tanışıp, 15 yaşına kadar yüzmenin yanında tenis ve voleybol gibi spor dallarıyla da ilgilendim. İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nden mezun olduktan sonra eğitimime Yıldız Teknik Üniversitesi’nde MBA yüksek lisansıyla devam edip, kurumsal hayatta kendime bir yer edindim. Yaşamım boyunca benimle olan spor aşkı 2007 yılında pilates ve crossfit ile tanışmamla hayatımda olmaya devam etti. 2017 yılında ise sporla ilişkimi, artık uzmanlaştığım bu alan üzerinde daha temel ve detaylı bilgileri elde etmek amacıyla ileri düzey pilates eğitimini tamamlayarak ilerlettim. Hayatımın bir köşesinde her zaman olan yoga ise  benim için 2016 yılından itibaren daha aktif bir rol oynamaya başladı. 

Yogaya karşı içimde oluşan karşı konulamaz aşkı her geçen gün besleyip, 2019 yılında Advayta Yoga’da Zeynep Aksoy ile Temel Yoga Eğitmenlik eğitimimi tamamladım. Bunun yanı sıra anatomi, yoga, nefes, meditasyon, egzersiz, pilates ile ilgili bir çok eğitim ve workshoplarda bulundum. Kendi deneyimlerinden yola çıkarak, beni bu denli mutlu eden ve düşüncelerimi derinden değiştiren, dönüştüren yoga asana pratiğini ve yoga felsefesini, vermiş olduğum derslerde öğrencilerimle paylaşabilmek ve onlardaki faydasını görebilmek, yoganının bana kazandırdığı en büyük mutluluklardan biri! Bu nedenle öğrencilerime yoga pratiklerinde ve egzersizlerinde mindfullness temelli bedensel farkındalıklarını artırmalarına yönelik çalışmalar yaparken, bu farkındalıklarını kendi günlük yaşamlarında da kullanabilmelerini sağlayacak dersler düzenlemekteyim. 

Eğitimler:

  • 2016 - 21 Way Pilates Akademi  Kapsamlı Eğitmenlik Programı
  • 2018 -  Sian Marshall ile Hareket Alanını Genişletmede Pelvik Tabanın Gücü
  • 2018 -  Dr. Jacob Harden ile Ağrıyla Çalışmak ve Sakatlanmaları Önleyici Egzersizler
  • 2019 – Advayta Yoga, Zeynep Aksoy ile 200 saatlik Yoga Alliance onaylı Temel Yoga Uzmanlık Programı
  • 2019 – Fırat Tosun ile 30 saatlik Sekans Hazırlama ve Dilde Sadelik (YACEP)
  • 2019 – Derya Çakmak ile 30 Saatlik Sekans Hazırlama ve Ders Verme Becerilerini Geliştirme (YACEP)

Bunların dışında Onur Aksoy Kol Dengeleri atölyeleri, Fırat Tosun Ters Duruşlar atölyeleri gibi sayısız workshopa katıldım.

 

Yazılar

Bu eğitmenin henüz yazısı bulunmuyor.