Sıla İpekçi

Sıla İpekçi

Eğitmenin Dersleri

Ders Programı

Hakkında

Yoga ile 2010 yılında tanıştı ve yıllar içerisinde öğrenmeye devam ettikçe yoganın aslında kişisel bir dönüşüm olduğunu daha net fark eden Sıla, bunu daha iyi deneyimlemesi, hissetmesi ve yaşaması isteği ile 2019 yılının başında Mey Elbi ile Mindfulness Temelli Yoga Eğitmenliği programına başladı ve RYS 200 Yoga Alience sertifikasını aldı. Vinyasa ve mindfulness ustaları Mey Elbi; Rana Ortan ve David Cornwell ile çalıştı. Kısa zaman öncesine kadar Githasatya Yoga stüdyosunda stajyer dersleri vererek öğrenmeye ve hocalığına katkı yapmaya devam etti.

Görkem Dizdar ile Gelişimsel Kinesiyoloji modül çalışmasında hareketin nasıl oluştuğu, yoga pratiğinde tıkanılan noktalarda yaygın yanlışların ne olduğu ve ilerleme-sekans oluşturmada temel prensiplerin ne olması gerektiği gibi konularda bilgi edindi. Şuan çalıştığı kurumsal şirkette online yoga dersleri vermeye devam ediyor.

Fiziksel, duygusal ve zihinsel bedenini duymak, dinlemeyi öğrenebilmek ve kendi gerçekliğinin ihtiyaçlarına gerekli dikkat ve özeni gösterebilme niyetiyle yoluna devam ediyor.

Yazılar

Bu eğitmenin henüz yazısı bulunmuyor.