Blog

Ay Boşlukta Nedir ve Ne Değildir?

Astrolojiyle biraz bile ilgisi olanlar çoğunlukla “Ay boşlukta.” terimini duymuşlardır. Peki gerçekte Ay bir boşluğa mı düşer yoksa boşluk içine mi girer? Duyduğumuz terimin gerçekte ne ifade ettiği aslında biraz daha farklıdır.

Ay Boşlukta Nedir ve Ne Değildir?

Gökyüzündeki tüm gökcisimleri sürekli hareket halindedir. Bu hareketleri sırasında birbirileri ile temaslar yaparlar. Ve bu temaslar doğrultusunda ortaya bazı enerjiler çıkar.

Astrolojide Ay en hızlı hareket eden gökcismi ve Işık kaynağıdır. Yaklaşık 2,5 günde bir burç değiştirir. O gökyüzünün elçisi gibidir. Diğer gezegenler arasında ve gök ile bizler arasında elçi gibi ışık taşır, bizler de günlük yaşantımızda yolumuzu bulmamızda ondan ve ışığından faydalanırız.

Ay, bir Zodyak turunu 28 günde tamamlar ve bu süreçte 12 burcu ziyaret eder. Bu ziyaretleri ise 2,5 günlük sürelerden ibarettir. Ay bir burçta 2,5gün boyunca vakit geçirdiğinde, vakit geçirdiği burcun doğası neyse biz de o enerjiyi taşırız.

Ay bir burca geçer, o burcun enerjisi ve hikayesi başlar. Yaklaşık 2,5 gün sonra başka bir burca geçer ve hikaye değişir, enerji değişir.

Bu sebepledir ki bazen kendimizi daha enerjik, bazen daha disiplinli bazense kararsız hissederiz.

Ay hızla gökyüzünde ilerlerken diğer gezegenlere kıyasla en çok teması da o yapar. Günlük hikayelerimizde böylece Ay’ın bulunduğu burcun enerjisine ilave olarak yaptığı temaslar da etkili olur. Bazen rahat bir akışta geçer gün ve bazense koşullar daha değişken hale gelir.

Ancak, bazen Ay burç değiştirip diğer bir burca geçmeden önce gökyüzünde hiçbir başka gezegenle teması bulunmaz. Bulunduğu burçta son temaslarını yapıp bir dahaki burca geçene, (başka bir hikaye yazmaya başlayana kadar) temassız (açısız) kalır.  

Henüz yeni bir hikaye başlamamıştır ve bulunduğu burcun hikayesi de henüz tamamlanmamıştır.

Ama o artık son bulunduğu burçta yapacağı tüm temasları bitirmiş, yeni bir hikaye yazılana kadar kendisini biraz “bekleme modu”na almıştır.

İşte Ay’ın bu diğer burca geçene kadar gökyüzünde diğer hiç bir gezegenle temas yapmadığı süreler Ay’ın boşlukta olma zamanlarıdır. Bazen bu süreler dakikalar alır, bazense saatler sürer..

Ve Ay günlük hayatımızda enerjisini en çok deneyimlediğimiz gökcismi olduğu için de bu boşluk sürelerinde bizler de yeni bir hikayeye başlamadan önce kendimizi Ay’la birlikte “bekleme modu”na alırız böylece.

Bu sebepledir ki Ay’ın boşlukta olma hali yeni bir girişim ve önemli kararlar için doğru zamanlar değildir. Çünkü; yeni bir hikayenin yazılması için ancak şartların olgunlaşması gerekir.  

Bazı astrolojik yorumlar Ay’ın boşlukta olduğu zamanları istenmeyen (hatta çoğunlukla negatif) zamanlar olarak varsaymaktadır. Ancak Ay’ın boşlukta oluşu olumsuz bir zamanı temsil etmekten ziyade;  sadece şartların henüz yeni bir hikaye için olgunlaşmadığı anlamına gelmektedir.

Böylece yeni bir hikayeye başlamak için Ay’ın gökyüzündeki bu “bekleme modu”ndan çıkmasını beklemektedir.

Bu sebepledir ki; Ay boşluktayken “yeni bir işe başlamak”, “yeni bir girişim yapmak”, “bir imza atmak”, “bir söz ve vaadde bulunmak” tavsiye edilmez. Çünkü tüm bu girişimler de gökyüzündeki Ay gibi asılı kalabilir ve hiçbir etkisi olmayabilir.

Bazen bizler bir girişim yapıp bundan sonuç alamadığımızda (iyi ya da kötü) bunu “istenmeyen sonuç” olarak yorumlayabiliriz. Oysa ortada istenmeyen bir sonuç olmasından ziyade, hiçbir sonuç oluşmamış olabilir.

Genellikle olaylar gerekleştiği sırada nasıl olduklarından çok, bizlerin onları “nasıl yorumladığımız”la ilgilidirler. Bu bizim bilinçaltımız ve bakış açımızla şekillenir. O an odaklandığımız; olayın “sonuçsuz kaldığı” değil “istenmeyen sonucun gerçekleştiği” olabilir.

Böylece Ay’ın boşlukta olma hali yeni bir yaratım için uygun olmadığı gibi, günlük hayatımızda sürdürdüğümüz işlere devam etmek ve yeni bir girişim için kendimizi “bekleme modu”na almak için daha uygundur.

Bazen yeni hikayeler yazmak için şartların olgunlaşmasını beklemek ve durmak, durma eyleminin içinde kalabilmek de önemlidir.

Ay’ın hangi tarih ve saatlerde boşlukta olduğunu öğrenmek için sen de pazartesi günleri www.yogaila.com’da bizlerle haftanın gökyüzü olaylarını değerlendirdiğimiz zoom meeting’imize katılabilirsin.

Görüşmek ümidiyle!

BU SAYFAYI PAYLAŞ

Yazar :

Ecem Kızıltoprak

1988 yılında Güneş Balık burcundayken bir Şubat günü İzmir’de dünyaya geldim. 

Hayat boyu ruhum spiritüel, mistik alanlara ve şifa çalışmalarına ilgi duydu. 

Avukat olarak başladığım kariyerime, öğretim görevlisi olarak devam ettim. Ancak hayatın bazı derslerinden sınıfta kaldığımda, ruhumun çağrısına kulak vermem gerekti ve kendimi bulma yolculuğum başladı.  

Önce reikiyle tanıştım. Ardından astrolojiyle kesişti yolum. Ruh ve bedenin ayrılmaz bir bütün olduğunu keşfettiğimde sağlıklı yaşam ve bütünsel şifa alanlarında da yolculuğuma devam ettim. 

Astroloji alanında; 

Gülden Bulut ile Başlangıç ve İleri seviye psikolojik astroloji (devam ediyor) 

Barış İlhan ve Dinçer Güner ile klasik ve modern astroloji, 

Devrim Dölen ile Soru (horary) astrolojisi, 

Ebru Kart ile öngörü teknikleri (devam ediyor) eğitimleri aldım. 

Kepler College ve Astrology University gibi önde gelen astroloji okullarında Medikal astroloji, okült astroloji gibi konularda sertifika programlarına ve birden çok seminer/webinara katıldım/ katılmaya devam ediyorum.

Sağlık ve Bütünsel Yaşam alanında;

San Diego State Universitye’de Nutrition for Optimal Health Coaching derslerine katıldım ve Türkiye’de Fonksiyonel Tıp Eğitim Platformu' ndan  Fonksiyonel Tıp Yaşam Koçluğu sertifikası aldım. Atom Damalı ve Ebru Şinik’ten Ayurvedik Yaşam teknikleri öğrenme şansı yakaladım.

Ayrıca yoga, nefes ve meditasyon uygulamaları, spiritüel gelişim seminerleri, ezoterizm ve rüya atölyeleri gibi alanlarda katılımcı olarak yer almaya ve kadim bilgileri öğrenmeye devam ediyorum. 

Gökyüzü ve yeryüzünün, ruh ve beden kadar bütün olduğunu biliyorum.

Çalışmalarımda gökyüzünden ilham alarak, yeryüzünde ruh ve beden bütünlüğünüzü sağlayacak tekniklerle size rehberlik etmeye çalışıyorum.

Şifa olması niyetiyle. 

- Devamını Göster -

Yorumlar

Bu içerik için henüz yorum yazılmadı. İlk yorum yazan siz olun.

YORUM YAZ