Blog

Çünkü Şükran Dolu Bir Kalp, Mucizeleri Çeker!

Kendinizi herhangi bir konu hakkında endişelenirken buldunuz mu ve endişelenmenin bu durumu değiştirmeyeceğini bildiğiniz halde endişelenmeye devam ettiniz mi?

Çünkü Şükran Dolu Bir Kalp, Mucizeleri Çeker!

Bunu hepimiz yapıyoruz. Ama biz insanoğlu o kadar olağanüstü yaratılmışız ki, aslında herşey bizim elimizde ve zihnimizde. 

Dur-Gör-Devam Et Metodu

Peki şükran duyarak nasıl yaşayabiliriz?  Aslında çok basit, yaşadığımız her anın birer hediye olduğunu farkına vararak. Bu farkındalığımızı da artırmak için çok basit bir metoddan bahsetmek istiyorum.” Dur-Gör-Devam et”. Ne kadar sıklıkla duruyoruz?  Ne kadar sıklıkla etrafımızdaki imkanları veya güzellikleri fark ediyoruz?  Sanırım hiçbir zaman çünkü hepimizin bir telaşı ve stresi var. Sürekli olarak bir yerlere koşturuyoruz. Fakat dünya corona virüsü ile bize dur dedi.  Dur ve etrafındakilerin farkına var.Belki de çağımızın insanı hiç bu kadar dingin bir hal yaşamamıştı. 

Durduğun zaman, görmen gerekenleri görüyorsun. Bir tek gözlerin ile değil, bize verilen bu muhteşem zenginlik için tüm duyularını açarak bakıyorsun. Ve işte tam bu sırada, kendine bir adet şükür defteri yaparak ve her gün 5 dakikanı ayırarak bir minnet listesi oluşturabilirsin. Minnet duyduğun herhangi 3 şeyi yazarak bile başlayabilirsin ve inan bu şükran defterin, düşünce yapını olumlu tarafa getirerek farkındalığının artmasına yardımcı olacaktır. 

Şükran duymayı Rutin Haline Getirmek

Şükran duymayı bir rutin haline getirdiğin zaman şükretmeye değer bulduğun şeylerin sayısının arttığını farkedeceksin. Ve bu rutin sayesinde, beynini yeniden yapılandırmış olup, kötü günlerde bile elinde şükran duyacak çok fazla şeyin olacak. 

Günlük şükran egzersizini yapmak seni daha mutlu kılacak, hedeflerine ulaşabilecek, fiziksel olarak daha sağlıklı ve seni duygusal acılardan kurtarmış olacak. Bize verilen her anın tadını çıkardığımız anda kalplerimizi de yeni fırsatlara açmış olacağız, çünkü şükran dolu bir kalp mucizeleri çeker.  

Unutma, minnettar olduğunda kendini değiştirirsin ve kendini değiştirdiğinde dünyayı da değiştirirsin. Ufak bir şükran listemi seninle paylaşmak istedim.

Şükran Listesi:

 • Bugün karnımı doyurabildiğim için şükürler olsun
 • Ben mucizeyim bunun için şükürler olsun
 • Uyandığım bu muhteşem güne şükürler olsun
 • Bugüne kadar beni ben yapan herşeye şükürler olsun
 • Yaşadığım iyi ve kötü her şeyden bir ders çıkarttım ve bu farkındalığa ulaştığım için şükürler olsun
 • Ben ve sevdiklerim sağlıklı bir şekilde hayattalar şükürler olsun
 • Sıcacık bir evim var sükürler olsun
 • Karşıma çıkan iyi insanlar için şükürler olsun
 • Kendimi geliştirebiliyorum şükürler olsun
 • Günüm güzel, pozitif ve keyifli geçtiği için şükürler olsun 
ETİKETLER
BU SAYFAYI PAYLAŞ

Yazar :

Dilem Kasapoğluları

Merhaba, Ben Dilem Kasapoğluları. 1991 doğumluyum ve KKTC’de yaşıyorum.  University of Southampton, Muhasebe&Finans bölümü 2013 yılı mezunuyum. 6 yıl boyunca Bankacılık kariyerim oldu. Hızla akan hayat ve ulaşmam gereken hedefler için koşuştururken içinde yaşadığım bedeni unutuyor ve ihtiyaçlarını dinlemiyordum. Yoga, hiç beklemediğim bir anda, Bankacılık ve Finans okyanusunda kaybolduğum bir dönemde hayatıma girdi. Yoga ile zihinsel, fiziksel ve ruhsal birlikteliğimi sağlayarak kendime olan bu inanılmaz yolculuğumu keşfettim. 2019 Nisan ayında yoga eğitmenlik eğitimlerine başladım ve Haziran ayında içimde, yoga ile hayatıma devam edeceğime dair bir inanç oluştu ve 6 yıllık kurumsal hayatımı bırakarak,  kendi minik yoga studyomu kurdum.

Yoga sayesinde yaşadığım bu inanılmaz güzel iç deneyimi herkesin yaşamasını istiyorum. Tüm seviyeler, tüm bedenler, cinsiyetler ve ruhlar memnuniyetle bana katılabilir. Ruh halinize uygun bir akış bulmak ve iyileşmeye doğru bir yolculuğa başlamak için sizde benimle birlikte pratik yapın. Yorgun bir zihin ve bedeni sakinleştirin ve rahatlatın. Kendinize özel bir alan yaratın. Öz sevgiyi geliştirin. Kendinize zaman ayırın. Daha derine inin ve bunu yaparken eğlenin. Hayata bağlanın. Elinizden gelenin en iyisini yapın ve her zaman iyi hissedin.

Sevgi ve ışıkla,

Dilem

Eğitimler:

 • 2019 Haziran 200 saatlik Yoga Eğitmenlik Eğitimi – World Yoga Alliance
 • 2019 Temmuz 95 saatlik Çocuk Yogası Eğitmenlik eğitimi- World Yoga Alliance
 • 2019 Kasım Prenatal and Postnatal Yoga Eğitmenlik eğitimi (hamile yogası)- World Yoga Alliance

- Devamını Göster -

Yorumlar

Bu içerik için henüz yorum yazılmadı. İlk yorum yazan siz olun.

YORUM YAZ