Blog

Evde Spor Yapmanın Faydaları Nelerdir?

Normal olarak adlandırdığımız zamanlarda pilates, yoga ve diğer iyi yaşam grup derslerine katılan bizler, bunun eksikliğini yaşamamak istiyoruz bir yandan. Yogaila sayesinde evden grup derslerine katılabileceğinizi hatırlatarak evden grup derslerine katılmanın önemini özetlemek istiyorum.

Evde Spor Yapmanın Faydaları Nelerdir?

 

Öncelikle online grup dersleri ve egzersizlerin size katacağı olumlu durumlardan bahsedelim. En temelinde evinizde kendinize ait bir odada yine kendinize ait bir rahatlama alanı oluşturmanızı tavsiye ederiz. Bu rahatlama alanını sadece yoga için değil diğer tüm grup dersleri için tavsiye ediyoruz. Aktivitenizi gerçekleştirirken bu sayede kendinizi daha rahat hissedecek ve daha iyi konsantre olabileceksiniz.

Ders sonunda hem grup dersine katıldığınız için hem de kendi alanınızı oluşturduğunuz için gelen pozitiflik hissini haftanın belli günlerinde de derslere devam ederek hissedebilirsiniz. Ancak bazen yaptığımızın hareketlerin veya oluşturduğumuz alanın doğruluğundan emin olamayabiliriz. Yogaila üzerinden katıldığınız grup derslerinde böyle bir durum ile karşılaşma olasılığınız yok çünkü hocamız sizi izliyor ve eğer gerekiyorsa sizi uyarıyor. Bu sayede derslerden daha fazla verim alabiliyorsunuz.

evden-grup-dersleri

Evden grup derslerine katılmak aslında sahip olduğumuz en büyük eksikliği de gideriyor. Hareketsizlik ve sandalye üstünde geçirdiğimiz uzun saatlerin yarattığı ağrılar. Evde ne kadar hareket edersek edelim yine de gece yatarken oluşmayan o tatlı yorgunluk hissi, bilgisayardan uzaklaştığınızda sırtınızda hissettiğiniz ağrı sizin gün içinde en büyük sıkıntıya sokan durumların başında geliyor ne yazık ki.

evde-spor-yapmanin-yararlari

Bu ve buna benzer sorunların önüne geçmek için yapmanız gereken grup derslerini takip etmek ve katılmak. Hem de yine evinizde ve kendi oluşturduğunuz alanda. Bu dersler sayesinde vücudunuz üzerindeki yorgunluğu atacak ve kendinizi hem fiziksel hem de psikolojik olarak daha iyi hissedeceksiniz.

Siz de Yogaila ile evinizden online olarak grup derslerine katılabilirsiniz. Katılmak istediğiniz derslere buradan bakabilirsiniz.

Bir diğer yazımız olan “Kendine Özel Meditasyon Köşeni/Alanını Yarat” yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

BU SAYFAYI PAYLAŞ

Yazar :

Emre Gümüş
Emre Gümüş

İstanbul'da doğmuş, Trakya bölgesinde büyümüş ve bozkırda kendini tanımış, sporun her alanı ile içli dışlı olmayı seven, bazen yazar bazen çizer ama genellikle konuşan mezun adayı.

Yorumlar

Bu içerik için henüz yorum yazılmadı. İlk yorum yazan siz olun.

YORUM YAZ