Blog

Hayallerini Sulamaya Devam Etmelisin!

Bambu Ağacının hikayesini bileniniz var mı? Hayatın engelleri ile başa çıkmak bazen zor olabiliyor. Vazgeçmeyi düşündüğünüz anlarda, sabrınızın sonuna geldiğiniz anlarda aklınıza bu hikayenin gelmesini ve size umut aşılamasını diliyorum.

Hayallerini Sulamaya Devam Etmelisin!

Bambu Ağacı'nin İçsel Yolculuğu!

Çin’de yetişen Bambu Ağacının önce tohumu ekilir, sulanır ve gübrelenir. Birinci yıl tohumda herhangi bir değişiklik olmaz. İkinci, üçüncü ve dördüncü yıllarda da her yıl yapılan işlem tekrar edilerek bambu tohumu sulanır ve gübrelenir fakat inatçı tohum bu yıllarda da filiz vermez. Çinliler büyük bir sabırla beşinci yılda da bambuya su ve gübre vermeye devam ederler. Ve nihayet beşinci yılın sonlarına doğru bambu yeşermeye başlar ve altı hafta gibi kısa bir sürede yaklaşık 27 metre boyuna ulaşır. Sizce Çin bambu ağacı 27 metre boyuna altı hafta da mı yoksa beş yılda mı ulaşmıştır?

Şüphesiz cevap 5 yıldır . Çünkü beş yıl boyunca Çinliler bambu ağacını sabırla sulamayı ve ısrarla gübrelemeyi devam etmeselerdi ağaç çoktan ölmüş olacaktı. Beş yıl boyunca  bambu ağacı kendi içsel varlığı için köklerini geliştirir,güçlendirir ve kendini besler. Yeryüzüne çıktığı zaman ise onu durduracak artık hiçbir şey yoktur. Tek kelime ile muhteşemdir.

Emek, Sabır, İnanç ve Asla Pes Etmemek.

Başarı, sabır ve azim gerektirir. Her su damlası bambu ağacının büyümesinde nasıl fark yarattıysa, attığınız her adım da kendinizde bir etki yaratmaktadır. Değişikliği hemen göremeyebilirsiniz ama büyümeye devam ediyorsunuz.  Tartışmasız kendinize, yeteneklerinize ve fikirlerinize inanmalısınız. İnancınız olmalı ve bu inanç önünüzdeki tüm engelleri aşmak için, başarmanız içi size sabır verecektir. Tabi ki  hayalleriniz, olmasını istediğiniz kadar çabuk gerçekleşmeyecektir.  Zorlu bir yolda olacağınızı hiç bir zaman unutmayın, hatta hazırlıksız yakalanacağınız anlar da olacak. Ama içinizdeki bu inanç ve sabır sizi harekete geçirecek,  her türlü engeli aşacak ve başarınıza hiç birşey engel olamayacaktır.  Yeter ki kendinize inanın, tahammül edin ve asla pes etmeyin.

Yolculuk mu Yoksa Vardığımız Yer mi?

Bu süreç size o kadar çok şey öğretecek ki bambaşka biri olacaksınız. Bu yolculukta, olduğunuz kişi, hayalinizi gerçekleştirmenizden daha önemli olduğunu göreceksiniz. Olduğunuz kişi, inşa ettiğiniz karakter, geliştirdiğiniz cesaret, inanç ve sabır sayesinde artık farklı bir ruh ile hayata devam ettiğinizi göreceksiniz.  Şimdi kendinize sorun. Hayallerinizi gerçekleştirmek için ne yapmak istiyorsunuz? Harekete geçmek istiyor musunuz? Korku ve şüphelerinizi aşmaya hazır mısınız?

Önemli olan bambu ağacı gibi olmak.. Umudumuzu kaybetmeden sabırla kendimize, ruhumuza özen göstermeli ve kendimize inanmalıyız. Kendimize yaşam koşulları ne olursa olsun sınırlar koymadan, pes etmeden ve her zaman inanarak  hayallerimizi gerçekleştirebileceğimizi unutmamalıyız. 

Çünkü biz bir mucizeyiz.

BU SAYFAYI PAYLAŞ

Yazar :

Dilem Kasapoğluları

Merhaba, Ben Dilem Kasapoğluları. 1991 doğumluyum ve KKTC’de yaşıyorum.  University of Southampton, Muhasebe&Finans bölümü 2013 yılı mezunuyum. 6 yıl boyunca Bankacılık kariyerim oldu. Hızla akan hayat ve ulaşmam gereken hedefler için koşuştururken içinde yaşadığım bedeni unutuyor ve ihtiyaçlarını dinlemiyordum. Yoga, hiç beklemediğim bir anda, Bankacılık ve Finans okyanusunda kaybolduğum bir dönemde hayatıma girdi. Yoga ile zihinsel, fiziksel ve ruhsal birlikteliğimi sağlayarak kendime olan bu inanılmaz yolculuğumu keşfettim. 2019 Nisan ayında yoga eğitmenlik eğitimlerine başladım ve Haziran ayında içimde, yoga ile hayatıma devam edeceğime dair bir inanç oluştu ve 6 yıllık kurumsal hayatımı bırakarak,  kendi minik yoga studyomu kurdum.

Yoga sayesinde yaşadığım bu inanılmaz güzel iç deneyimi herkesin yaşamasını istiyorum. Tüm seviyeler, tüm bedenler, cinsiyetler ve ruhlar memnuniyetle bana katılabilir. Ruh halinize uygun bir akış bulmak ve iyileşmeye doğru bir yolculuğa başlamak için sizde benimle birlikte pratik yapın. Yorgun bir zihin ve bedeni sakinleştirin ve rahatlatın. Kendinize özel bir alan yaratın. Öz sevgiyi geliştirin. Kendinize zaman ayırın. Daha derine inin ve bunu yaparken eğlenin. Hayata bağlanın. Elinizden gelenin en iyisini yapın ve her zaman iyi hissedin.

Sevgi ve ışıkla,

Dilem

Eğitimler:

  • 2019 Haziran 200 saatlik Yoga Eğitmenlik Eğitimi – World Yoga Alliance
  • 2019 Temmuz 95 saatlik Çocuk Yogası Eğitmenlik eğitimi- World Yoga Alliance
  • 2019 Kasım Prenatal and Postnatal Yoga Eğitmenlik eğitimi (hamile yogası)- World Yoga Alliance

- Devamını Göster -

Yorumlar

Bu içerik için henüz yorum yazılmadı. İlk yorum yazan siz olun.

YORUM YAZ