Blog

Meditasyon ve Yoga İle İlgili Kitaplar

Yoga, meditasyon veya farkındalık gibi konuları öğrenebileceğiniz, kendinizi geliştirebileceğiniz ve tüm bunları yaparken aynı anda çok da keyif alabileceğiniz kitaplar önermek istiyoruz sizlere...

Meditasyon ve Yoga İle İlgili Kitaplar

Kitap okumak, özellikle sevdiğiniz veya ilgilendiğiniz konularda kitap okumak, dünyanın en keyifli işlerinden biridir. Bu keyifli anlar evde vakit geçirdiğimiz bu günlerde daha da artmıştır diye düşünüyoruz. Bu yazımızda sizlere içerisinde yoga, meditasyon ve farkındalık gibi konuları ele alan 4 kitap önermek istiyoruz. Kolayca temin edebileceğiniz bu kitaplar sayesinde az önce bahsettiğimiz konularda hem kendinizi geliştirebilir, hem de yeni bilgiler öğrenebilirsiniz. Önerisi bizden, okuması sizden. Keyifli okumalar!

meditasyon-ruhsal-gelisim

Meditasyon ve Ruhsal Gelişim Rehberi (Roy Eugene Davis)

Kitabın yazarı olan Roy Eugene Davis şöyle diyor ; “Hiçbir şey bizi Tanrı'dan ayıramaz. Bağımsız var olma yanılgısını yaratan ve yaşatan, sadece koşullanmış zihinsel haller ve nesnel olaylarla tanımlama alışkanlığıdır.” Meditasyon hakkında birbirinden faydalı bilgiler içeren bu kitapta aynı zamanda meditasyonun nasıl uygulanacağını, ruhsal gelişme sürecini ve yaşam kalitesinin nasıl arttırılacağını öğrenebilirsiniz. Yogaila olarak bu kitabı sizlere şiddetle öneririz.

meditasyon-ozgurluk

Meditasyon: İlk ve Son Özgürlük (OSHO)

20. yüzyılın ilahları arasında sayılan Osho’nun kaleme aldığı en değerli kitaplardan biri olan Meditasyon: İlk ve Son Özgürlük, meditasyonun insanlığın tek umudu olduğunu savunmaktadır. Günlük hayatta yaşadığımız zor zamanlardan nasıl ruhumuzun zarar görmeden sıyrılacağını bizlere öğretir bu kitap. Daha önemlisi ise hayatımızdaki küçük şeylerle, küçük olaylarla nasıl mutlu olunabileceğini anlatmaktadır. Yaptığınız sade bir yürüyüşten, güneşin parıltısından veya rüzgardan nasıl daha fazla keyif alınabileceğini öğrenmek isterseniz size bu kitabı öneririz.

yoga-ve-vejetaryenlik

Yoga ve Vejetaryenlik (Sharon Gannon)

İsmi ile oldukça ilgi çekici bir kitap var sırada;  Yoga ve Vejetaryenlik. Kitap yazarı olan Sharon Gannon, yoga bazı kısımlardan oluşmaktadır. Bu kısımların ise en önemli ve tek yeri vejetaryenliktir. Vejetaryen beslenerek ve bu diyete bağlı kalarak yoga sürecini tamamlamış oluruz. Kitapta aktarılan hakikat aslında yüzlerce yıllık uygulamalara dayanmaktadır. Ancak Gannon, bu geleneksel uygulamaların günümüz dünyasında nasıl uygulanacağını bizlere anlatmaktadır. Yoga ve vejetaryen beslenmenin ayrılmaz bir ikili olduğunu,  ikisinin aynı anda uygulandığında sadece fiziksel sağlık değil aynı zamanda ruhsal sağlığa da götüren bir yol olduğunu savunuyor.

basima-yoga-gelenler

Vay Başına Yoga Gelenler (Çimen Erengezgin)

İşte sizlere önerebileceğimiz oldukça eğlenceli bir kitap; Vay Başına Yoga Gelenler. Çimen Erengezgin, yoga evrelerini hem öğrenci hem de öğretmen gözünden bizlere aktararak her iki durum için de merak edilen soruları cevaplıyor. Kitap içerisinde ara ara bolca gülebilirsiniz. Oldukça samimi ve içten cümleler içeren bu kitap aslında bir yoga öğrencisinin yaşadıklarını ele alıyor.

Beğendiniz veya sizin de önermek istediğiniz kitapları yoruma yazabilirsiniz!

Siz de Yogaila ile evinizden online olarak grup derslerine katılabilirsiniz. Katılmak istediğiniz derslere buradan bakabilirsiniz.

Bir diğer yazım olan “Meditasyon Türleri Nelerdir” yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

BU SAYFAYI PAYLAŞ

Yazar :

Emre Gümüş
Emre Gümüş

İstanbul'da doğmuş, Trakya bölgesinde büyümüş ve bozkırda kendini tanımış, sporun her alanı ile içli dışlı olmayı seven, bazen yazar bazen çizer ama genellikle konuşan mezun adayı.

Yorumlar

Bu içerik için henüz yorum yazılmadı. İlk yorum yazan siz olun.

YORUM YAZ