Yardım

Üyelik İşlemleri

Yogaila'ya üyelik formunu doldurarak kolayca üye olabilirsiniz. Formu doldurduktan sonra e-posta adresinize gelecek aktivasyon bağlantısına tıklayarak, anında üyeliğinizi başlatabilirsiniz.

Ayrıca Facebook ve LinkedIn hesaplarınızla kolayca üye olabilirsiniz. Facebook ile Giriş Yap veya LinkedIn ile Giriş Yap butonlarına tıklamanız yeterli.

Not: Facebook ve Linkedin ile üye olurken e-posta adresini paylaşma zorunluluğunuz bulunmuyor. Ancak ders hatırlatmaları gibi bilgileri size ulaştırabilmemiz için e-posta adresinizi paylaşmanızı tavsiye ederiz.

Üye Girişi sayfasından e-posta adresinizi ve şifrenizi yazdıktan sonra "Üyeliği henüz aktifleştirilmemiş." uyarısının altında yer alan Aktivasyon e-postasını tekrar gönder. bağlantısına tıklayarak aktivasyon mesajının tekrar gönderilmesini talep edebilirsiniz.

3 gün içerisinde aktive edilmeyen üyelik talepleri, otomatik olarak silinmektedir. 

Ders İşlemleri

Ders Programı sayfasından takvim üzerinde arzu ettiğin günü ve arzu ettiğin dersi seçerek, ya da Dersler sayfasından arzu ettiğin dersi seçerek Ders Detayı sayfasına gidebilirsiniz. 

Ders Detayı sayfasında en yukarıda, dersin rezervasyon yapabileceğin o haftaki saatlerini göreceksin. Önce arzu ettiğin saati seçeceksin. Daha sonra, verilen açılan menüyü (drop down menu) kullanarak rezervasyon için tercihi (Yogaila paketi, eğitmen paketi ya da tek ders satın alma seçeneği) seçeceksin.

Menünün altında yer alan Rezervasyon Yap butonunun hemen üzerinde menüde seçtiğin tercihe ilişkin uyarıyı okumayı unutma. Bu uyarı mevcut durumda Yogaila Paketin olup olmadığına, sınırsız haftalık Eğitmen Paketin olup olmadığına yönelik olarak seni yönlendirecek.  

Rezervasyon Yap butonuna tıkladığında tercihine bağlı olarak bir satın alma yapman durumunda yapacağın satın almayı özetleyen Sipariş Özeti sayfasına yönlendirileceksin. Bu sayfadaki Ödemeye İlerle butonuna tıklayarak, kredi kartı bilgilerini gireceğin ve satın almayı tamamlayacağın ödeme sayfasına ilerleyeceksin. 

Başarılı bir satın alma işlemi sonrasında seçmiş olduğun saate rezervasyonun yapılacak. Bu rezervasyonunu Üye Paneli ana sayfasında bulunan Yaklaşan Rezervasyonlarım listesinde ya da Üye Paneli'ndeki Derslerim sayfasında Rezervasyonlarım seçeneği altında görebileceksin. 

Satın almış olduğun paketin detaylarını  Üye Paneli ana sayfasında en üstte verilen listede, ya da Üye Paneli'ndeki Üyelik Paketleri sayfasındaki Paketlerim seçeneği altında görebileceksin.

Rezervasyon yapmak istediğin dersin kontenjanının dolu olması halinde Rezervasyon Yap butonuna tıklayarak, Bekleme Listesine kayıt kaytırabilirsiniz. Derste kontenjan açılması durumunda sana otomatik olarak bir e-mail gönderilecek ve rezervasyon yapabileceğin bilgisi verilecek. Gönderilecek e-maildeki Rezervasyon Yap butonunu tıklayarak Ders Detayı sayfasına ilerleyecek ve yıkarıda anlatılan şekilde rezervasyonunuzu yapabileceksiniz.

ÖNEMLİ NOTLAR:

 1. Bir derse, dersin başlamasına 30 dk. kalana kadar rezervasyon yapabileceksiniz. Dersin başlamasına 30 dk.dan az kalmışsa o derse rezervasyon yapamıyorsunuz. 
 2. Yapacağınız rezervasyonları dersin başlama saatine 6 (altı) saat kalana iptal edebileceksiniz.  İptal işlemi için ilgili Yardım maddemizi okuyabilirsiniz. 

Üye Paneli'nde yer alan Derslerim > Rezervasyonlarım sayfasından ileri tarihli tüm rezervasyonlarınızı görebilirsiniz.

Ayrıca yaklaşan derslerinizin bir listesi Üye Paneli'nin ana sayfasında paket bilginizin hemen altında Yaklaşan Derslerin listesi altında verilmektedir. 

Ayrıca dersin olduğu günün sabahında ve ders başlamadan 1 saat önce hatırlatma e-postası, ders başlamadan 15 dakika önce de bildirim gönderilmektedir.

Bu mesajlarda yer alan Derse Git butonuna tıklayarak dersi izlemeyeceğiniz bağlantının paylaşılacağı sayfaya ulaşabilirsiniz.

Kontenjanı dolu olan dersler için rezervasyon yaptıramasanız da bekleme listesine kayıt olarak, o derste kontenjan açılması durumunda rezervasyon yapma şansına sahip olabilirsiniz. 

Rezervasyon yapmak istediğiniz dersin kontenjanının dolu olması halinde Rezervasyon Yap butonuna tıklayarak, Bekleme Listesine kayıt kaytırabilirsiniz. Derste kontenjan açılması durumunda sze otomatik olarak bir e-mail gönderilecek ve rezervasyon yapabileceğiniz bilgisi verilecek. Gönderilecek e-maildeki Rezervasyon Yap butonunu tıklayarak Ders Detayı sayfasına ilerleyecek ve yıkarıda anlatılan şekilde rezervasyonunuzu yapabileceksiniz.

Üye Paneli'nde yer alan Derslerim > Rezervasyonlarım sayfasında, her rezervasyonunuzun altında 'İptal Et' butonu yer almaktadır. Bu butona tıklayarak rezervasyonunuzu dersin başlama saatine 6 (altı) saat kalana iptal edebilirsiniz.  

Ders hakkınızın yanmaması ve katılmak isteyen diğer üyelerimize yer açılması için katılamayacağınız derslerin rezervasyonunu mümkün olan en kısa sürede iptal etmenizi rica ediyoruz.

Yogaila derslerinden maksimum verim alabilmeniz için derslere dizüstü, tablet ya da akıllı telefon gibi video kamerası ve mikrofonu olan bir cihazdan katılmanız gerekiyor. Bu şekilde karşılıklı olarak eğitmenlerimizle birbirinizi görebilir ve duyabilirsiniz.

Video konferans platformu olarak yukarıda bahsettiğimiz tüm cihazlarla sorunsuz olarak çalışan Zoom‘u kullanıyoruz.

Dersimize akıllı telefonunuzdan katılmak istiyorsanız, Zoom uygulamasını telefonunuza yüklemeniz gerekmektedir. Bunun için dersinizin başlaması öncesinde Zoom.us adresine giderek uygulamayı akıllı telefonunuza yükleyebilir ve ücretsiz bir Zoom hesabı oluşturabilirsiniz. Ya da derse giriş sırasında tıklayacağınız Derse Git linkine tıkladıktan sonra talimatları izleyerek uygulamayı akıllı telefonunuza yükleyebilirsiniz. 

Derslerimize laptopınızdan katılmak istiyorsanız, cihazınıza bir uygulama indirip yüklemenize gerek yok. Derse tarayıcınızdan katılabilirsiniz. Ancak iyi bir sonuç almak için Zoom.us adresinden ücretsiz bir hesap oluşturmanızı ve uygulamayı cihazınıza indirip yüklemenizi öneriyoruz.

Cihazınızdan Zoom’a giriş yaparak video ve ses özelliklerini test edebilir ve ilk ders için hazır hale gelebilirsiniz.

Kayıt yaptırdığınız derse size daha önce gönderilmiş olan bilgilendirme e-postalarda ve Üye Paneli'ndeki Derslerim seçeneği altında listelenen ders bilgisi içerisinde yer alan 'Derse Git' bağlantısını kullanarak katılabilirsiniz. Bu bağlantı, dersinizi daha önceden indirip yüklediyseniz Zoom uygulamasında ya da web tarayıcısında açacaktır.

Bu sayfada dersin dersin başlama saatine kadar kalan süreyi gösteren bir sayaç göreceksiniz. Bu sayaç dersin başlamasına 15 dakika kala yerini dersin linkine bırakacaktır. Dersinize giriş için bir şifre gerekiyorsa, aynı alanda yer alacaktır. O linke tıklayarak ve şifrenizi girerek derse giriş yapabilirsiniz.

Derse girmek için bağlantıya tıkladığınızda cihazınızda Zoom uygulamasını indirip yüklemeniz için bir uyarı mesajı göreceksiniz. Derslerimize katılmak için bir bilgisayar kullanıyorsanız bu uygulamayı yüklemek zorunluluğunuz bulunmamaktadır. Ancak tercihinize göre uygulamayı indirip, kendinize ücretsiz bir Zoom hesabı oluşturabilirsiniz. Uygulamayı indirmek istemediğiniz takdirde tarayıcınızın ekranının en altında belirecek olan “If nothing prompts from browser, click here to launch the meeting” uyarısındaki “Click here” a tıklayın. Daha sonra o uyarı yazısının da altında belirecek olan “If you cannot download or run the application, start from your browser.” yazısındaki “Start from your browser”a tıklayarak dersinizi tarayıcınızda açabilirsiniz.

Dersimize akıllı telefonunuzdan katılmak istiyorsanız, Zoom uygulamasını telefonunuza yüklemeniz gerekmektedir. Bunun için linke tıkladığınızda belirecek yönlendirmeleri takip ederek Zoom uygulamasını telefonunuza indirebilirsiniz.

Ders öncesinde kendinize rahat hakeret edebileceğiniz, sessiz ve iyi bir internet bağlatısının olduğu bir alan ayarlamış olun. Sanal stüdyoya girdikten sonra ilk bir kaç dakikada yerleşmeye, cihazınızı ve yerinizi ayarlamaya çalışın. Dersler genellikle ders saatlerinden 5 (beş) dk. sonra başlayacaktır.

Ekran ve matınızı, eğitmeninizi en iyi şekilde görebileceğiniz şekilde ayarlamaya çalışın. Dersler için bir mat gerekli olmamakla birlikte, kesinlikle çok faydalı olacaktır. Sert bir zemin üzerinde yerleştirilmiş bir yoga matı denge ve eklemlerinizin korunması açısından ideal olacaktır. Halı üzerinde yer alan bir yoga matı daha yumuşak bir zemin sağlar ancak denge açısından çok kararlı bir çözüm sunmayacaktır. Halı üzerinde yoga matı yerine havlu kullanmak bazen daha iyi olabilmektedir.

Eğitmen odada yer alan herkesi odaya girdiklerinde karşılayacak ve sizleri derste kullanılacak bir aksesuar gereksinimi hakkında bilgilendirecektir. Derse ve eğitmene bağlı olarak farklılık gösterebilecek bu aksesuarlar şu şekildedir:

 • Üzerinize örtmeniz için bir havlu ya da battaniye,
 • Bazı yoga pozlarında zemini yükseltmenize yardımcı olacak bir Yoga Bloku ya da şu şişesi
 • Bazı yoga pozlarında pozlarınızın kararlılığını ve etkisini iyileştirebilmeniz için uzun kayış, kemer ya da atkı

Zoom içerisinde ekranınızda yer alan görüntü tipini seçebilirsiniz. “Gallery” ve “Speaker” görüntülerinden bir tanesini seçebilirsiniz. Gallery seçeneği küçük pencereler içerisinde tüm katılımcıları görmenizi sağlarken, Speaker görüntüsünde ise sadece o an konuşan kişiyi büyük bir pencerede görüntüleyeceksiniz. Gallery görüntüsü ders bağlangıcında ve bitişinde yapılacak sohbetlerde iyi olurken, Speaker görüntüsü ders sırasında daha başarılı sonuç verecektir.

Ders başlangıcında eğitmeniniz o gün izleyeceğiniz program gerçekleştirmenize engel olabilecek fiziksel bir sıkıntınız, hastalığınız olup olmadığını soracaktır. Eğitmeniniz size seçenekler sunabilecek ya da derslerinde uyarlamalar yapabileceklerdir.

Ödeme İşlemleri

Arzu ettiğiniz her hangi bir anda ana sayfada yer alan Fiyatlar sayfasına girerek Yogaila paketlerini, paket özelliklerini ve fiyatlarını görüntüleyebilirsiniz.Bu sayfada tercih edeceğiniz Yogaila paketinin altında yer alan "Seç" butonuna tıklayarak satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. 

Yogaila paketinizi ayrıca istediğiniz her hangi bir anda Üye Paneli > Üyelik Paketleri > Yogaila Paketleri altından da görüntüleyebilir ve satın alabilirsiniz. 

Önce satın alma detayınızı gösteren Sipariş Özeti sayfası görüntülenir. Bilgilerin doğru olduğundan emin olmanız durumunda "Ödemeye İlerle" butonuna tıklayarak kredi kartı bilgilerinizi gireceğiniz ödeme sayfasına ilerleyebilirsiniz. Bu sayfada istenen bilgileri girdikten sonra ödeme işlemini tamamlayıp satın almayı gerçekleştirebilirsiniz. 

Nihai olarak görünen Ödeme Sonucu sayfasından ödemenin başarılı olduğunu görebilirsiniz. Satın aldığınız paketin detaylarını da Üye Paneli ana sayfasının en üstünde, ya da  Üye Paneli > Üyelik Paketleri  > Paketlerim altında görüntüleyebilirsiniz. 

ÖNEMLİ NOTLAR:

 1. Yogaila paketi satın aldığınızda bir otomatik yenileme talimatı verdiğinizi unutmayın. Bu yenilemeyi iptal etmediğiniz takdirde, sonraki ay aynı paket satın alması otomatik olarak gerçekleştirilecektir.
 2. Yogaila paketlerinin içerisindeki ders adedinin satın alınan ay içerisinde kullanılması gerekmektedir. O ay içerisinde kullanılmayan ders hakları silinecektir. 
 3. Mevcut durumda bir paketiniz olup olmadığından bağımsız olarak, istediğiniz an yeni bir Yogaila paketi satın alabilirsiniz. Bir Yogaila paketiniz varken, yeni bir Yogaila paketi satın almanız durumunda, eski paketinizin otomatik yenilemesi iptal edilecektir.  

 

Arzu ettiğiniz eğitmen için eğitmenin o hafta yer alan tüm derslerine girmenizi sağlayan paketini her hangi bir anda Üye Paneli > Üyelik Paketleri > Eğitmen Paketleri altından satın alabilirsiniz.  Bu sayfa da görünen eğitmenler arasında istediğiniz eğitmenin üzerine tıkladıktan sonra açılan sayfada "Eğitmen Paketi Satın Al" butonuna tıklayarak satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Ayrıca arzu ettiğiniz her hangi bir zamanda ana sayfada yer alan Eğitmenler sayfasından arzu ettiğiniz eğitmenin detay bilgilerine ulaşarak, eğitmenin paket fiyatını görüntüleyebilirsiniz. Bu sayfadaki eğitmen paketi bölümünde yer alan "Bilgi Al" butonuna tıklayarak satın alma işlemini başlatabilirsiniz. 

Önce satın alma detayınızı gösteren Sipariş Özeti sayfası görüntülenir. Bilgilerin doğru olduğundan emin olmanız durumunda "Ödemeye İlerle" butonuna tıklayarak kredi kartı bilgilerinizi gireceğiniz ödeme sayfasına ilerleyebilirsiniz. Bu sayfada istenen bilgileri girdikten sonra ödeme işlemini tamamlayıp satın almayı gerçekleştirebilirsiniz. 

Nihai olarak görünen Ödeme Sonucu sayfasından ödemenin başarılı olduğunu görebilirsiniz. Satın aldığınız paketin detaylarını da Üye Paneli ana sayfasının en üstünde, ya da  Üye Paneli > Üyelik Paketleri  > Paketlerim altında görüntüleyebilirsiniz. 

ÖNEMLİ NOTLAR:

 1. Eğitmen paketi satın aldığınızda bir otomatik yenileme talimatı verdiğinizi unutmayın. Bu yenilemeyi iptal etmediğiniz takdirde, sonraki hafta aynı paket satın alması otomatik olarak gerçekleştirilecektir.
 2. Satın alacağınız eğitmen paketi ile satın alma tarihinden itibaren eğitmenin bir hafta boyunca gerçekleşecek tüm derslerine katılma hakkı kazanırsınız. 
 3. Aynı anda birden fazla eğitmen için Eğitmen Paketi satın alabilirsiniz.
 4. Eğitmenin paketini satın almanız durumunda katılmak istediğiniz derslere rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.

Arzu ettiğiniz her hangi bir ücretli derse, dersin detay sayfasından Tek Ders giriş hakkı satın alabilirsiniz. Ana sayfa menüsünde yer alan Dersler seçeneğinden, ya da sitedeki her hangi bir yerde menüdeki Ders Programı seçeneğinden arzu ettiğiniz dersi seçerek ders Detay Sayfasına gidebilirsiniz. 

Detay sayfasında görünen ders saatlerinden istediğinizi seçip, hemen altında yer alan açılan menüyü kullanarak Tek Ders tercihini seçin ve "Rezervasyon Yap" butonuna tıklayın. 

Önce satın alma detayınızı gösteren Sipariş Özeti sayfası görüntülenir. Bilgilerin doğru olduğundan emin olmanız durumunda "Ödemeye İlerle" butonuna tıklayarak kredi kartı bilgilerinizi gireceğiniz ödeme sayfasına ilerleyebilirsiniz. Bu sayfada istenen bilgileri girdikten sonra ödeme işlemini tamamlayıp satın almayı gerçekleştirebilirsiniz.

Satın alma başarıyla sonuçlandığında arzu ettiğiniz ders saatine rezervasyonunuz da gerçekleştirilir. Dersinizin rezervasyonunu Üye Paneli'ndeki Yaklaşan Dersler listesinden ya da Üye Paneli > Derslerim > Rezervasyonlarım altından kontrol edebilirsiniz.  

ÖNEMLİ NOTLAR:

 • Satın aldığınız Tek Ders işlemi sonucunda yaptığınız rezervasyonu iptal etmeniz durumunda, ödeme tutarınız otomatik olarak kredi kartınıza iade edilecektir. 

Satın almış olduğunuz Yogaila Paketi (Aylık 3 ders, Aylık 5 ders ya da Aylık 10 ders) için yapmış olduğunuz ödeme, paket satın alma tarihinden itibaren 14 gün içerisinde, paket henüz her hangi bir rezervasyon işlemi için kullanılmamışsa iade edilebilir.

Satın almış olduğunuz Eğitmen Paketiniz için yapmış olduğunuz ödeme, paket satın alma tarihinden itibaren paketin son kullanma tarihine kadar, paket o ana kadar her hangi bir rezervasyon işlemi için kullanılmamış ise iptal edilebilir. 

Her hangi bir rezervasyon işleminde kullanmadığınız Yogaila Paketinizin veya Eğitmen Paketiniz için iade talebinizi, yukarıdaki sürelere uygun olması halinde, info@yogaila.com adresine yazacağınız bir maille bildirebilirsiniz. Talebiniz hızlı bir şekilde kontrol edilerek, işlemleriniz gerçekleştirilecektir.

Tek Ders satın almalarının iadesi, o ders için gerçekleştirmiş olduğunuz rezervasyonun iptali ile birlikte otomatik olarak gerçekleştirilecektir. Bu iade de rezervasyon iptal kurallarının geçerli olduğu unutulmamalıdır.  

Üye Paneli > Üyelik Paketlerim > Paketlerim sayfasından ilgili paketinizi görüntüleyebilirsiniz. Paketin detay bilgileri arasında yer alan Otomatik Yenileme bilgisinin aktif olması durumunda "Aktif" yazısı üzerine tıklayarak yenilemenizi pasife çekebilirsiniz.